Jak dbać o skórę dłoni i paznokcie? Kilka porad

W pielęgnacji często skupiamy się na skórze twarzy i ciała, zapominając jak ważne jest dbanie o dłonie. Nawet najpiękniejszy lakier nie będzie dobrze prezentował się, gdy nasze dłonie i paznokcie będą zaniedbane. Dłonie to wizytówka każdego z nas. Warto o nie dbać zwłaszcza, ze są one najbardziej narażone na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, detergentów i uszkodzeń mechanicznych. Co zrobić by dłonie i paznokcie prezentowały się pięknie i estetycznie?

Jak dbać o skórę dłoni?

Przede wszystkim należy ją nawilżać, bo skóra dłoni bardzo łatwo ulega wysuszeniu. Jest narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, takich jak niska temperatura, detergenty zawarte w środkach czystości czy wysuszenie powodowane ciągłą dezynfekcją dłoni. Dlatego warto stosować krem do rąk po każdym myciu. Odpowiedni krem warto też nałożyć przed snem, aby jeszcze lepiej nawilżyć skórę dłoni. Nawilżanie jednak to nie wszystko, warto też korzystać z kremów ochronnych, które zawierają w składniki natłuszczające. Tworzą one dodatkową barierę barierę ochronną nie tylko przez utratą wody, ale też przed mrozem i innymi czynnikami.

Jak dbać o paznokcie?

Paznokcie zawsze powinny być odpowiednio przycięte, mieć ładny równy kształt i zdrowa płytę bez skórek. O taki wygląd trzeba dbać regularnie, nawet gdy nie zamierzamy malować paznokci. Warto wzmacniać płytkę paznokcia odżywkami zawierającymi ceramidy i witaminy. Do piłowania paznokci nie warto sięgać po metalowe i gruboziarniste pilniczki, bo mogą one uszkodzić strukturę paznokcia. Lepiej sprawdzają się wersje szklane. Skórki wokół paznokcia należy usuwać regularnie i delikatnie.

Dobry manicure to podstawa

Odpowiedni kształt paznokcia, usunięte skórki, zadbana płytka i co dalej? Jeśli kochamy kolor, to teraz warto wybrać odpowiedni lakier. Klasyczne rozwiązania cieszą na krótko. Coraz bardziej popularne stają się lakiery hybrydowe. Hybrydy to rodzaj manicure, który wykonuje się co 2-3 tygodnie. W odróżnieniu od klasycznych produktów, stylizacja hybrydowa nie wymaga tak częstego zmywania i ponownego nakładania, ponieważ jest bardzo trwała. Wystarczy sięgnąć po odpowiedni lakier. Internetowa hurtownia kosmetyczna jest ich pełna. Sprawdź na stronie wszystkie dostępne barwy, rodzaje i wybierz kolory Semilac, które przypadną ci do gustu. A jest w czym wybierać od modnych czerwieni, neutralnych delikatnych barw, po brokatowe szaleństwo.

Czym jest frezarka do paznokci?

Osoby często wykonujące manicure i pedicure, na pewno nie raz spotkały się z frezarką do paznokci. Za pomocą tego urządzenia można odpowiednio skrócić paznokcie, nadać im pożądany kształt, przygotować płytkę do nałożenia lakieru i ozdób, ale także wypielęgnować paznokcie u nóg, łącznie z usunięciem zrogowaciałego naskórka. To dość wszechstronne urządzenie. Taki sprzęt, jak frezarka Gerlach, jest często spotykany w wielu salonach kosmetycznych. Jednak frezarkę można też używać w warunkach domowych. Wystarczy wybrać model z odpowiednimi parametrami. Frezarka powinna być wygodna w użyciu. Jej głowica powinna głowica powinna być dopasowana do naszej ręki, nie może być zbyt ciężka. Frezarka powinna być wyposażona w pochłaniacz pyłu. Musi mieć odpowiednią moc i ilość obrotów na minutę. Powinna mieć około 6 rodzajów frezów i 6 nakładek ściernych. Do tego warto by była cicha. To oczywiście ma też wpływ na komfort używania.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz