Zdrowe kuleczki musli (z daktylami i bananem)

Zdrowe kuleczki musli (z daktylami i bananem) (1)

Zdrowe kuleczki musli (z daktylami i bananem) (2)

Dziś zapraszam Was na pyszne i co najważniejsze zdrowe kuleczki musli (z daktylami i bananem). Naturalnie słodkie, idealne na deser. U nas w domu się je po prostu uwielbia. Szybko, zdrowo, naturalnie i smacznie – czegoż chcieć więcej 😉 Polecam i Wam.

Dziś do moich kuleczek dodałam pyszne morelowego musli, które dodatkowo wzbogaciło ich smak. Takie musli możecie nabyć w Radix-bis – producent, importer oraz dystrybutor szerokiej gamy produktów pochodzenia naturalnego. W szerokiej ofercie znajdziecie produkty z rolnictwa ekologicznego, o wysokiej wartości odżywczej oraz produkty bezcukrowe i bezglutenowe. Warto tam zajrzeć:

logo_radix_bisZdrowe kuleczki musli (z daktylami i bananem) (3)Zdrowe kuleczki musli (z daktylami i bananem) (4)

A teraz zapraszam Was na pyszny deser 🙂

Składniki:

  • 5 łyżek morelowego musli – do nabyć w Radix-bis
  • 5 świeżych daktyli
  • 1/2 średniego banana
  • ciemne kakao do obtoczenia kuleczek

Przygotowanie:

Do misy blendera z nożami wkładamy świeże daktyle bez pestek, dodajemy 5 łyżek musli i chwilę miksujemy (składniki powinny być ładnie rozdrobnione). Następnie dodajemy banana (najpierw mniejszy kawałek, w razie potrzeby później dodamy resztę), miksujemy. Z masy formujemy w dłoniach kulki – nie muszą być idealne, uformujemy je dokładnie obtaczając w kakao. Obtoczone w kakao kulki wkładamy do lodówki w celu schłodzenia.

Smacznego

 

Print Friendly, PDF & Email

8 comments

Dodaj komentarz