Sprawna obsługa zamówień, a system WMS

Czy na sprawną obsługę naszych zamówień może mieć wpływ coś co dzieje się aż w magazynie? Okazuje się, że tak.

W obecnym świecie każdy z nas oczekuje szybkiego dostępu do informacji, sprawnej obsługi, szybkich realizacji zamówień, ekspresowych dostaw. Wszystko na już, a nawet “na wczoraj”. Chcielibyśmy załatwić wszystko dosłownie za jednym kliknięciem. Od naszej strony wszystko wygląda prosto. Wyszukujemy dany sklep, wpisujemy konkretne słowo i już mamy produkt przed oczami. Teraz tylko “klik” i produkt ląduje w koszyku. Wystarczy opłacić i czekać na realizację. Czasem padają nawet pytania: “Ale czemu tak długo?”, “Czy nie da się szybciej?”

Niestety wszystko nie jest takie proste jak wygląda. Po tym jednym kliknięciu następuje masa przeróżnych procesów. Od obsługi zlecenia przez pracownika sklepu, aż po magazyn. I to właśnie w magazynie jest najwięcej pracy.

Każdy magazyn jest inny. Jedne są małe, inne ogromne. Ale w każdym nie brakuje pracy, pracy która musi być odpowiednio zorganizowana i zoptymalizowana. Zadania kompletacji, przemieszczanie produktów czy obsługa przyjmowanych dostaw wymagają optymalizacji. W tym celu niezbędne jest odpowiednie zarządzanie magazynem. Czy człowiek sam może temu podołać w tak zabieganym świecie, gdzie zamówienia spływają cały czas, jest ich ogromna ilość, a każdy klient oczekuje szybkich i sprawnych działań? Tu przyda się profesjonalny system, taki jak WMS.

Czy wiecie czym jest WMS? To program magazynowy, który pomaga śledzić procesy i powiadamia o istotnych wydarzeniach. Pozwala układać zadania według priorytetów, organizować składowania i zadania kompletacji, a nawet skrócić czas przyjmowania zamówień i ich realizację. System ten ułatwia też komunikację z innymi systemami. Najogólniej mówiąc WMS steruje wszystkimi  czynnościami w magazynie i sprawuje nad nimi kontrolę, wspiera podejmowanie decyzji i w efekcie chroni opóźnieniami, a tym samym też przed niepotrzebną utratą pieniędzy. WMS, często jest uznawany za swoisty mózg magazynu. Bez niego wszystko przebiegłoby znacznie wolniej i na pewno mniej sprawnie. Taka pomoc jest obecnie niezbędna.

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz