Jak wykonać czyszczenie ekspresu kawowego? Krok po kroku

Systematycznie czyszczony ekspres to kawy to wyśmienity smak i aromat napojów, a także wydłużona żywotność urządzenia. Jak należy czyścić ekspres? Sprawdź dokładne informacje krok po kroku.

Dlaczego czyszczenie ekspresu do kawy jest takie ważne?

Podobnie jak w przypadku innych artykułów gospodarstwa domowego, także ekspres do kawy wymaga regularnego czyszczenia. W ekspresie podczas przygotowywania tego aromatycznego naparu cały czas odkładają się zanieczyszczenia, kamień, a w przypadku spieniania mleka także jego osad, który może stać się miejscem rozwoju bakterii.

Właściwe czyszczenie ekspresu ma bardzo duże znaczenie, ponieważ pozwala na wydłużenie żywotności urządzenia. Systematycznie czyszczony ekspres jest mniej podany na pojawienie się usterek, dlatego może posłużyć na dłużej. Dodatkowo kawa parzona w czystym ekspresie ma lepszy smak i aromat.

Jakie ekspresy do kawy wymagają czyszczenia?

Zasadniczo każdy ekspres do kawy wymaga czyszczenia, dlatego też dotyczy to urządzeń w poniższych kategoriach:

  • ekspresy ciśnieniowe

  • ekspresy kolbowe

  • ekspresy przelewowe

  • ekspresy na kapsułki

Jakimi środkami czyścić ekspres kawowy?

Czyszczenie ekspresu do kawy nie musi być czasochłonne. Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama produktów, z którymi można prowadzić prace wygodnie i szybko.

Do czyszczenia należy wybrać odpowiednie środki, dlatego też warto sprawdzić, co oferują producenci. Najlepiej wybrać preparat rekomendowany przez markę ekspresu do kawy, lecz można także zdecydować się na inne preparaty, które mają pozytywne opinie.

Najlepsze efekty daje czyszczenie ekspresu za pomocą gotowych preparatów jak płyny, tabletki czy proszki. Zawierają one skoncentrowane składnik aktywne pozwalające na uzyskanie najlepszych efektów.

Środki przeznaczone do odkamieniania oraz czyszczenia ekspresów kawowych można kupić obecnie w wielu sklepach, w tym w marketach elektronicznych, specjalistycznych sklepach z ekspresami do kawy. Duży wybór czeka online.

Jak czyścić ekspres do kawy?

1. Wyjmij z ekspresu pojemnik na wodę i dokładnie go umyj, a potem wypłucz.

2. Uzupełnij pojemnik na wodę i dodaj do niego środek czyszczący.

3. Zaczekaj, aż środek czyszczący rozpuści się całkowicie w wodzie.

4. Umieść z powrotem pojemnik w urządzeniu.

5. Włącz urządzenie, aby przygotować napój, ale bez kawy.

Wybrane ekspresy mają również specjalne programy przeznaczone do czyszczenia, za pomocą których można łatwo oczyścić urządzenie.

Dokładne informacje o tym, jak powinno odbywać się czyszczenie ekspresu, można znaleźć w instrukcji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz