Sprawdź jak kupować odzież taniej

W sklepach pojawiają się nowe kolekcje, dlatego czas na małe lub większe zakupy. Jak kupować odzież taniej i z głową? Oto kilka prostych porad.

1. Przygotuj się do zakupów

Tak, tak dobrze czytasz. Zanim wybierzesz się na zakupy zawsze przejrzyj szafę i sprawdź czego tak naprawdę ci potrzeba. Nie zapomnij zmierzyć ciuchów. No cóż… sylwetka się może zmienić i to co kiedyś pasowało może już nie pasować lub po prostu przestanie nam się podobać. Zrób listę potrzebnych rzeczy i się jej trzymaj. Warto też kupować nowości w taki sposób by pasowały do tych już posiadanych np. kolorystycznie. Nie zapomnij też o rodzinie – ich szafki też wymagają przeglądu. Często sklepy oferują takie kody rabatowe, które działają przy większych zakupach.

2. Najpierw internet

Warto najpierw przejrzeć oferty w internecie. Tam nie tylko szybciej coś znajdziemy, ale też łatwiej porównamy ceny. Ponadto dużo sklepów takich jak Denley oferuje nam najróżniejsze ciekawe promocje. Warto z nich korzystać. Denley kod rabatowy to doskonała okazja na uzupełnienie braków w szafie męża. Tak jak wiem, że większość facetów jest oporna jeśli chodzi o zakupy i chodzenie po sklepach, dlatego może warto by po prostu usieli przy komputerze i pokazali co im się podoba. A jeśli nawet tego nie znajdą to już będziemy wiedziały czego szukać i do którego sklepu wejść, a które omijać by ich nie zniechęcić.

3. Kupuj na wyprzedażach i wchodź wszędzie

Wyprzedaże, to naprawdę idealna okazja, by uzupełnić swoją garderobę. Jeśli masz odłożoną większą kwotę na zakupy można w jeden dzień kupić wszystko co potrzeba i to w o wiele korzystniejszych cenach. Niestety jest jedno ale – takie wyprzedaże wymagają czasu. Tu trzeba przejrzeć wszystko co wisi na wieszakach, by znaleźć tą poszukiwaną „perełkę”. Ale warto! I pamiętajcie, żeby wchodzić też do sklepów, które na co dzień wydają się wam za drogie. Takim sposobem osobiście kupiłam 3 pary markowych spodni. Normalne ceny były zabójcze, ale modele z wyprzedaży nie dość, że cieszą oko, to i kosztowały o wiele (!) mniej.

4. Kupuj po sezonie

Moje koleżanki robią tak najczęściej. W ten sposób np. latem mogą się cieszyć nie jednym, a kilkoma pięknymi strojami, podczas gdy ja gorączkowo szukam czegoś dla siebie, a ceny wręcz odstraszają. Podobnie z butami. Tym razem i ja skorzystam z tego pomysłu i polecam go i wam.

5. Postaw na klasykę i jakość

Tak, to moja podstawa. Oczywiście wskazane są jakieś modne dodatki, ale klasyka, to klasyka. Ona sprawdzi się w każdym sezonie. I jakość! Czasem naprawdę lepiej kupić jedną lepszą parę butów niż te tańsze, które albo szybko pójdą do kosza, albo będziemy je ciągle reklamować.

6. Sprawdzaj zawsze ceny na metkach!

Niestety w wielu sklepach (przypadkiem czy umyślnie) nad wieszakiem widzimy wielką kartkę promocja „…%” lub „wszystko za…”. A w rzeczywistości tylko kilka ciuchów jest tańsza, a reszta ma zupełnie inne ceny. Jeśli kupuje się naraz więcej ubrań, łatwo to przeoczyć. Sprawdzaj i nie przepłacaj!

7. Korzystaj z programów lojalnościowych

Takie sklepy jak np. CCC, Orsay i wiele innych sieciówek regularnie przysyłają swoim klientom, posiadającym karty lojalnościowe albo kupony rabatowe albo informacje o specjalnych promocjach. Czasem można zaoszczędzić 10%, czasem 30%. Warto!

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz