„Kamienne niebo” N.K. Jemisin. Recenzja.

Kamienne niebo N.K. Jemisin. Recenzja.

Właściwie od dziecka uwielbiam książki pełne magii i niesamowitych stworów. Taka książka zawsze jest dla mnie nie jako odskocznią od trudów dnia codziennego, relaksem i czystą przyjemnością. Oczywiście o ile spełnia moje oczekiwania. Ale tych nie zawiodła Trylogia Pękniętej Ziemi. Dziś chciałabym napisać wam kilka słów o książce kończącej cały cykl. „Piąta Pora Roku” i „Wrota Obelisków” zapewniły N.K. Jemisin miejsce pośród największych współczesnych mistrzów fantasy. „Kamienne niebo” utwierdza jedynie w przekonaniu, że autorka trafiła do tego grona przypadkiem. Książka ma w sobie to co najbardziej cenię. Jest napisana w taki sposób, że czytając ją ma się przekonanie, że cały opisany w niej świat istnieje naprawdę, człowiek zaczyna wierzyć w każde przeczytane słowo. N.K. Jemisin ma niesamowity dar do pisania takich powieści.

Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, to naprawdę warto po nie sięgnąć. A czego możemy dowiedzieć się z tego tomu?

Społeczność Castrimy jest zmuszona ruszyć w długą wędrówkę, aby odnaleźć miejsce, w którym będzie mogła przeżyć. Razem z nią podróżuje Essun, która przejęła moc Alabastra Dziesięciopierściennika i wykorzystała ją w obronie najbliższych. Jednak zapłaciła za to wysoką cenę… Jej ciało zamienia się powoli w kamień. Czy Essun zdoła odnaleźć córkę – Nassun i i sprawić, by świat stał się przyjazny młodym górotworom? Zaciekawieni? Jeśli, tak to zdradzę wam tylko, że wątków, pytań i odpowiedzi znajdziecie o wiele więcej. Autorka zgrabnie podsyca naszą ciekawość, wciągając nas w świat, gdzie wszystko wydaje się możliwe i realne. Każdy szczegół w książce jest dokładnie przemyślany i pierwszorzędnie podany. Czytając „Kamienne niebo” na pewno nie będziecie się nudzić.

„Kamienne niebo” jest dobrym zwieńczeniem cyklu „Pęknięta Ziemia”. Przynosi odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i wyjaśnia wiele kwestii, choć pozostawia też czytelnika bez odpowiedzi na niektóre wątki. Może autorka stworzy kolejną część? Tego na razie nie wiem, na pewno będę śledzić uważnie nowości na stronie taniaksiazka.pl Póki co raz jeszcze zachęcam was do „zatopienia” się w fantastycznym świecie stworzonym przez N.K. Jemisin.

„Kamienne niebo” N.K. Jemisin
Objętość: 384 strony
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Sine Qua Non

taniaksiazka

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz