Dlaczego warto się szkolić?

Dlaczego warto się szkolić

“Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20 czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym” 

– Henry Ford, Ford Motor Company

Zawsze uważałam, że człowiek uczy się przez całe życie. Nauka, to klucz do sukcesu. W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku pracy jest duża, rozwijanie swoich umiejętności lub nabywanie nowych jest wręcz koniecznością. Aby być jak najbardziej atrakcyjnym w oczach pracodawców, należy wykazać się licznymi cechami, które wyróżnią nas spośród innych kandydatów. Ale jak to zrobić?
 
Obecnie dostęp do wiedzy jest coraz lepszy. Tytuł magistra, stanowiące kiedyś o przewadze konkurencyjnej, nie wystarcza już jako atut sam w sobie. Dodatkowe szkolenia są ważne zarówno dla osób które szukają pracy, jak i tych które już ją mają. Bo czy każdy z nas chce cały czas trwać na tym samym stanowisku bez możliwości awansu? Dodatkowo nie warto popadać w rutynę. Dlaczego? A co jeśli stracimy pracę? Wówczas okaże się, że ta praca, to coś co robiliśmy przez całe życie i… co teraz skoro nic innego nie potrafię?
 
Poza tym szklenia, to:
  • zdobywanie nowych umiejętności praktycznych oraz ulepszanie tych, które już się posiada
  • poszerzanie wiedzy teoretycznej
  • wymiana doświadczeń z ludźmi z innych branż
  • możliwość nawiązania współpracy
  • podnoszenie kwalifikacji daje możliwość podejmowania coraz większych wyzwań, co często prowadzi do awansu

Wybierzcie odpowiednie miejsce jak szkolenia-semper.pl , które dostarcza nowoczesnych rozwiązań szkoleniowo-doradczych i najwyższej jakości usługi dopasowanych do Waszych potrzeb. Ostatnio niezwykle ważnym tematem jest RODO. W Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER również znajdziecie takiego typu szkolenie. Jest to szkolenie otwarte – “Ochrona Danych Osobowych w praktyce w perspektywie nowego stanu prawnego (RODO) -2-dniowe warsztaty kompetencyjne. Nowe przepisy o ochronie danych osobowych od 25.05.2018r.” Szkolenie realizowane jest w formie interaktywnej w kameralnej grupie pozwalającej na indywidualne podejście wykładowcy do Uczestników zajęć. Więcej na temat szkolenia znajdziecie na stronie SEMPER.

Szkolmy się, bo warto!

„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.”

– Gandhi Mahatma

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz