Jakie krzesło do biura?

Odpowiednio dobrane krzesło ma znaczenie. Niestety pracując w biurze większość czasu spędza się na siedząco. Długa praca w niewygodnej pozycji da o sobie znać. Bóle pleców, choroby kręgosłupa, a nawet problem ze skupieniem. Dlaczego? To proste. Zamiast skupić się na pracy pracownik będzie szukał wygodnej pozycji. Na niewygodnym krześle na pewno jej nie znajdzie.

Jakie krzesło do biura?

Tu wszystko ma znaczenie. Fotel nie powinien po prostu pasować do wystroju. On ma „pasować” do pracownika. Wybierając krzesła do biura należy sugerować się jakością. Ważna jest też np. możliwość regulowania wysokości, poziom twardości i wielkość siedziska czy oparcie. W wysokiej jakości krzesłach biurowych występuje wypukłość w dole pleców, która zapewnia pracownikowi podparcie części lędźwiowej. Dzięki temu kręgosłup układa się prawidłowo i nie ma mowy o bólu kręgosłupa.

Co jeszcze ma znaczenie dla wygody pracy?

Krzesło obrotowe czy statyczne? Okazuje się, że i to ma znaczenie dla wygody pracy. Fotel obrotowy jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Pracownik nie musi wstawać z krzesła, wystarczy że się obróci i sięgnie po dokumenty leżące np. na szafce obok.

Gdzie kupić dobre krzesła do biura?

Sklepy u markety oferują szeroki wybór najróżniejszych foteli do biura. Od prostych krzeseł, po wygodne fotele gabinetowe. Nie warto sięgać po pierwszą ofertę z brzegu. Lepiej wybrać firmę, która specjalizuje się w takich rozwiązaniach, jak np. BiuroweMetalowe.pl gdzie znajdziemy od razu też inne elementy wyposażenia wnętrz biurowych itp. Zawsze należy pamiętać, że biuro to nie dom. Meble muszą być nie tylko wygodne, ale też solidnie wykonane, by służyły długo.

*wpis we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz