Jakie biurko dla dziecka?

Wybór biurka do dziecinnego pokoju ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza jeśli maluch zaczyna swoją przygodę z nauką. Biurko powinno nie tylko być dopasowane do wystroju pokoju. Najważniejsze aby nasz mebel zapewnił komfort i funkcjonalność podczas nauki.

Jakie biurko do pokoju dziecięcego?

Wybór odpowiedniego biurka dla dziecka jest ogromnie ważny. Biurko powinno zapewnić komfort podczas nauki. Mebel powinien być też tak dobrany, by praca przy nim nie prowadziła do bólu pleców czy szyi. Ważne jest by przy zakupie wybrać biurko, które będzie dostosowane do wzrostu dziecka. Blat biurka powinien być na tyle duży by dziecko mogło na nim swobodnie pracować.

Co z tą wysokością?

Wiadomo, że biurko powinno być dostosowane do wzrostu dziecka. Jednak dzieci szybko rosną. Czy to oznacza, że będzie częsta konieczność wymiany mebla? Nie. Na rynku można znaleźć dużą ofertę biurek z regulacją wysokości, dzięki temu biurko będzie służyć przez dłuższy czas i zapewni odpowiedni komfort podczas nauki lub zabawy (kolorowanie). Regulowana wysokość biurka pomoże też zapobiegać bólom pleców, szyki i nie odpowiedniej postawie. Warto też zwrócić uwagę na biurka, których blat można ustawiać pod różnym kątem. Dla przykładu kąt 30 stopni sugerowany jest jako optymalny do pisania i rysowania.

Gdzie ustawić biurko?

Po zakupie biurko powinno być odpowiednio ustawione w pokoju dziecięcym. Ważny jest dostęp do światła słonecznego, dlatego najlepiej by biurko stało przodem lub bokiem do okna, tak by dziecko podczas odrabiania lekcji sobie go nie zasłaniało.

Które biurko będzie najlepsze?

Na rynku dostępne są różne typy biurek. Wystarczy się choćby przyjrzeć bogatej ofercie jaką ma cezasglob.pl Biurka prostokątne, narożne, z półkami i szufladami, biurko z miejscem na komputer. Oferta jest bardzo duża. Każdy z tych mebli może być odpowiedni do nauki dla dziecka. Które więc wybrać? Warto sugerować się wcześniej wymienionymi wskazówkami i oczywiście indywidualnymi potrzebami i preferencjami. 

*artykuł we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz