Jaki prezent wybrać dla bliskiej osoby?

Prezenty. Któż nie lubi ich dostawać? Ale czy lubimy je też sami robić? Z tym bywa różnie. Dla jednych sama myśl, że muszą wybrać jakiś prezent wywołuje lekkie uczucie paniki. Czy to co wybiorę się spodoba? Jak trafić w gust obdarowanego i nie zrujnować przy tym swojego budżetu? Co sprawdzi się najlepiej dla niej czy dla niego? Pytań jest wiele. A sam wybór odpowiedniego prezentu wydaje się być trudny. Ale czy tak musi być? Czym kierować się przy zakupach, by wybrać dobry prezent?

Jaki prezent wybrać?

Okazji do wręczania prezentów w ciągu roku jest naprawdę wiele. Urodziny, imieniny, Walentynki, rocznice, Dzień Matki, Dzień Babci, Święta Bożego Narodzenia i wiele wiele innych. Jaki prezent kupić, by spodobał się babci, cioci czy chłopakowi? Czym się kierować? Przecież nikt nie chce kupić czegoś, co ostatecznie okaże się nietrafionym podarkiem i wyląduje na dnie szafy. Co więc zrobić? Na początek spokojnie się zastanowić. Nie warto kupować czegoś od razu pod wpływem chwili czy mody. Prezent będzie trafiony jeśli uwzględnimy zainteresowania obdarowanego, łączące nas relacje i pokusimy się o coś co sprawi, że obdarowany będzie wiedział, że wybraliśmy to specjalnie dla niego. Nie bez znaczenia ma też okazja na jaką kupujemy prezent.

Zawsze uwzględniaj zainteresowania

Zanim coś kupimy zastanówmy się dobrze czym interesuje się osoba, którą chcemy obdarować. Jakie ma hobby, co lubi robić w wolnym czasie. Jeśli ktoś jest np. miłośnikiem dobrej kuchni i uwielbia w niej spędzać całe godziny, warto wybrać prezent, który będzie związany z gotowaniem. Warto sprawdzić czego dana osoba jeszcze nie ma, czego potrzebuje. Jeśli tego nie wiemy zawsze możemy kogoś zapytać, np. mamy, brata, innego kolegi. Zanim coś kupimy zróbmy mały „wywiad” 😉 Prezent, który łączy się z zainteresowaniami na pewno będzie dobrze przyjęty i wywoła odpowiednią reakcję 🙂

Relacja a upominki

Upominki muszą uwzględniać relacje jakie łączą nas z obdarowaną osobą. To bardzo ważne. Wybierając np. prezent dla szefowej musimy zachować oficjalny ton i kupić coś klasycznego jak wieczne pióro czy zegarek. Wybierając prezent dla babci czy mamy możemy kupić coś co przywoła wspomnienia. Można tu pokusić się nawet o własnoręcznie przygotowany upominek.

Personalizacja – moda czy dobry pomysł?

Ostatnio bardzo dużo osób stawia na prezenty, które mają spersonalizowane detale. Czy to tylko moda, czy dobry pomysł? Jak się okazuje, to bardzo dobry wybór. Mały grawer na biżuterii, imię i ciekawy tekst na desce do krojenia, pudełeczko z tabliczką, na której widnieją życzenia… To wszystko sprawia, że obdarowana osoba wie, że wybraliśmy ten prezent typowo dla niej. Wie, że nie wybraliśmy pierwszego lepszego produktu ze sklepu, ale pokusiliśmy się o mały wysiłek, by sprawić jej przyjemność. Tak nie wiele, a może wywołać ogromną radość. Ponadto spersonalizowane prezenty wcale nie są drogie. Można wybrać coś wyjątkowego nie niszcząc przy tym swojego budżetu.

Okazja też ma znaczenie

Oczywiście okazja, na którą wybieramy prezent też ma ogromne znaczenie. Inny prezent wybiera się na Dzień Matki, inny na urodziny brata czy Walentynki. Co innego kupuje się szefowi, a co innego ukochanej żonie. Okazja ma znaczenie. Najwięcej problemów wywołują najczęściej prezenty na święta. Dlaczego? Bo pod świątecznym drzewkiem co roku pojawia się dużo kolorowych pudełek. Każdy domownik kupuje coś innemu i po jakimś czasie bywa tak, że kończą się nam pomysły na prezenty, które mogłyby ucieszyć bliskich. Jak temu zapobiec? Czy jedynym rozwiązaniem jest kupowanie coraz to droższych i bardziej wyszukanych prezentów? Zdecydowanie nie. Prezenty na Święta mogą być wyjątkowe i nie rujnować naszego budżetu. Tu z pomocą przychodzą wspominane wcześniej prezenty personalizowane. Na stronach internetowych można znaleźć ogromną ilość takich inspiracji na niezapomniany prezent z niepowtarzalną, grawerowaną dedykacją.

Zakup odpowiedniego prezentu wcale nie musi być trudny. Tylko należy pamiętać, by się nie spieszyć, nie iść w wielkość, ilość czy modę. Nie zawsze to najdroższe czy modne jest najlepsze.  Warto się skupić  na tym co dana osoba lubi, czego chce i … Najważniejsze! Wybrać prezent szczerze i od serca. Nawet najmniejszy drobiazg podarowany od serca może sprawić ogromną radość 🙂

A Wy lubicie kupować prezenty?

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz