Jaka fryzura do mnie pasuje?

Jaka fryzura do mnie pasuje?

Włosy stanowią ważny atrybut kobiecej urody. Nowa fryzura może dodać urody lub jej odjąć, o czym na pewno nie raz przekonała się każda z nas. Sama kilka razy w życiu trafiłam na fotel fryzjera, który nie wiedział, co robi. A rezultat był opłakany. Każdy profesjonalny fryzjer, zanim przystąpi do strzyżenia, powinien najpierw dobrze nam się przyjrzeć i dopiero zaproponować odpowiednią fryzurę, która nie tylko podkreśli najpiękniejsze atuty naszej urody, ale przy okazji skutecznie ukryje jej drobne mankamenty. Nie zawsze to, co modne będzie pasować każdemu. Ważna jest odpowiedź na pytanie: „Jaka fryzura do mnie pasuje?”

Jaka fryzura do mnie pasuje?

Każda z nas chce wyglądać pięknie. Każda z nas chce też by nowa fryzura była idealna. Jednak jak znaleźć ten ideał? To właśnie w  poszukiwaniu odpowiedniej fryzury coraz większa ilość osób decyduje się udać do renomowanych salonów fryzjerskich czy studiów urody. Dlaczego akurat tam? Mamy swoje oczekiwania. Oczekujemy profesjonalnej porady od doświadczonego i wykwalifikowanego personelu, który pomoże odpowiedzieć nam na podstawowe pytanie: „Jaka fryzura najbardziej do mnie pasuje?”. I oczekujemy też efektu „wow”. Każda kobieta udająca się do fryzjera oczekuje, że po wyjściu z salonu będzie wyglądać pięknie. A tylko w dobrych salonach i studiach urody, znajdziemy to czego szukamy, czyli wykwalifikowany personel z odpowiednim podejściem do klienta. Oczywiście czasem i osiedlowy fryzjer z mniejszym doświadczeniem może zdziałać na naszej głowie cuda. Jednak warto choć raz udać się do dobrego salony salonu fryzjerskiego, by zobaczyć jak naprawdę wygląda profesjonalne podejście do klienta. A jeśli będziemy mieli taką możliwość, to wstąpmy też do profesjonalnego studia urody np. ttstudiourody.pl , które świadczy jeszcze szersze usługi. W takim studiu urody nie tylko zadbają o naszą fryzurę, ale mogą od razu dobrać nam do niej profesjonalny makijaż, poradzić jak dbać o włosy, cerę, a nawet zrobić piękny manicure. Tu metamorfoza z efektem „wow” jest gwarantowana. A przecież o to nam chodzi, prawda?

Podejście do klienta to podstawa

Dlaczego odpowiednie podejście do klienta to podstawa? Nie powinno być tak, że klientka wchodzi do salonu, siada na fotel i jest obcinana tak samo jak tysiące innych. Wykwalifikowany fryzjer potrafi doradzić, a nawet odradzić jakiś typ fryzury. Jeśli np. mamy już upatrzony typ fryzury, to fryzjer powinien jasno nas poinformować czy taka fryzura będzie czy nie będzie dla nas odpowiednia. A jeśli nie, to zaproponować coś innego. I po tym od razu poznaje się dobrego fryzjera, dobry salon. Tu nie liczy się tylko ilość klientów czy zysk, tu liczy się przede wszystkim to, by klient był zadowolony z efektów. A wiadomo, że to też procentuje. Bo czy nie wrócimy później do takiego salonu? Ja zawsze wracam do takich sprawdzonych miejsc 🙂 I choć na początku człowiek się krzywi, że fryzjer odradza upatrzoną fryzurę czy kolor, to warto zaufać. Ja ufam i póki co się nie zawiodłam 😉 Może inny kolor, może inne cięcie, ale za to z tym wymarzonym efektem „wow”. A przecież o to chodzi 😉 Zgodzicie się?

Jak fryzjer dobiera fryzurę?

Zapytałam ostatnio fryzjerkę jak dobiera fryzury. Otóż podstawą jest umiejętne dobranie fryzury do kształtu twarzy. Inną fryzurę dobiera się do okrągłej twarzy, inną do trójkątnej, inną do pociągłej itd. Podobno z założenia ideałem kształtu twarzy, do jakiego dążymy, jest owal. Ale przecież nie każdy ma taką twarz. Więc fryzura powinna być dobrana typowo pod nas. Powinna podkreślić zalety naszej urody, a zakryć mankamenty. Kolejną kwestią jest np. nasza karnacja. Dla przykładu, jeśli mamy bardzo jasną karnację, to fryzjer może nam odradzać farbowanie włosów na czarny kolor. To wszystko ma znaczenie. Profesjonalny fryzjer najpierw nam się dobrze przyjrzy, a dopiero potem zaproponuje odpowiednią fryzurę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz