Jak urządzić małe biuro w domu?

W obecnych czasach praca z to nic nadzwyczajnego. Dla wielu osób to codzienność. Codzienność, która ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale też i wady. Największym problemem jest oddzielenie pracy od życia domowego. Co zrobić, aby pomimo tego, że jesteśmy w domu, praca była pracą? Jak zorganizować sobie biuro, jeśli nie mamy zbyt wiele miejsca? Co zrobić by nasze domowe biuro było wygodnie i funkcjonalnie? Gdzie najlepiej ustawić biurko i co powinno znaleźć się wokół niego?

Miejsce na biuro

Jeśli mamy wolny pokój to urządzenie biura nie przysporzy nam problemów. Wystarczy wynieść niepotrzebne rzeczy i ustalić z resztą domowników, że jest to jest biuro. Podczas pracy zamykamy drzwi i działamy. Ale co jeśli nie mamy takiego luksusu? Wówczas musimy wygospodarować sobie kont w większym pokoju, tak by nie przeszkadzał on reszcie rodziny w normalnym funkcjonowaniu, ale też tak byśmy nadal mieli możliwość swobody pracy i skupienia się na niej. Nie jest to łatwe, ale jest możliwe. Zawsze można jakoś oddzielić ten kont od reszty pomieszczenia np. większym meblem, jakąś ścianką. W tym wypadku musimy się też pokusić o dobre słuchawki, bo ciężko nam będzie odciąć się od hałasów panujących w domu.

Wygoda to podstawa

Nasze domowe biuro powinno posiadać odpowiednie meble. Podstawą jest wygodne biurko i krzesło. Pamiętajmy, że przy pracy spędzamy kilka godzin dziennie, więc stół w jadalni nie będzie odpowiedni. Warto by wszystko co będzie znajdować się w naszym domowym biurze było funkcjonalne i wygodne. Biuro powinno się też nam podobać. Zawsze lepiej się pracuje w miejscu, w którym się dobrze czujemy, prawda? Dlatego warto pokusić się o odpowiednie dodatki, które będą funkcjonalne i będą cieszyć nasze oko 😉 Doskonałym pomysłem są podkładki na biurko. Taka podkładka chroni całe nasze biurko, zapobiega nieumyślnym zadrapaniom i ślizganiu się rzeczy. Dodatkową zaletą podkładek na biurko jest wygląd. Możemy wybrać podkładki o stonowanych kolorach, wersje w kolorowe kwiaty, podkładki z pięknymi widokami czy zdjęciem wieży Eiffla. Wybór jest ogromny. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zapomnij o oświetleniu

Jak wiemy odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne byśmy mogli zdrowo i wydajnie pracować.Najlepiej będzie, aby jego źródłem było okno. Wówczas należy ustawić biurko tak, by oświetlało nam blat, ale nie świeciło w ekran komputera. Jeżeli nie mamy możliwości ustawienia biurka koło okna, to musimy zadbać o zakup odpowiedniej lampy biurkowej.

Odpowiednia organizacja

Musimy pamiętać, że domowe biuro jest mniejsze niż to, od którego się przyzwyczailiśmy w pracy. W pracy często mamy ogrom miejsca, szafki na segregatory, półki, duże biurka. W domu nie ma na to miejsca. Dlatego odpowiednia organizacja pracy jest tak ważna. Jak sobie pomóc by nie zginąć w dokumentach i nieładzie? Przyda się organizer na przybory biurowe oraz małe szufladki na bieżące dokumenty (można je kupić w marketach). Na ścianie można też zawiesić tablicę magnetyczną, po której jednocześnie można pisać. Jeśli nie mamy na to miejsca, to wróćmy do podstaw jakimi są samoprzylepne. Miejmy je zawsze pod ręką 😉

*wpis powstał we współpracy

 

 

 

  

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz