Jak sprawić, aby Twoje kulinarne hobby nie przeszkadzało innym domownikom?

Uwielbiasz gotować i mógłbyś robić to w każdej możliwej chwili? Kulinarne hobby jest wspaniałe i pozwala na nieustanny rozwój we własnej domowej kuchni. Jednak inni domownicy mogą mieć już dość nieustannie zajętych palników na kuchence, unoszącego się zapachu gotowanych warzyw w całym domu i ciągłego przesuwania godzin posiłków, bo ktoś właśnie kończy sorbet w porze śniadania. Na szczęście dzięki wskazówkom, które znajdziesz poniżej, będziesz mógł rozwijać swoją pasję i żyć w zgodzie ze wszystkimi domownikami. Sprawdź, jak pogodzić kulinarne hobby z życiem codziennym.

Na eksperymenty kulinarne wybieraj porę poza głównymi posiłkami

Każdy entuzjasta kulinarnych eksperymentów wie, że do perfekcji dochodzi się dzięki kolejnym nieudanym próbom. Nic więc dziwnego, że zanim poczęstujesz kogoś daniem z nowo znalezionego przepisu z kuchni wietnamskiej, chcesz spróbować przygotować niewielką porcję na próbę.

Ważne jest jednak, aby na swoje eksperymenty przeznaczyć porę dnia poza głównymi posiłkami. Zajmij kuchnię w momencie, kiedy wiesz, że zaraz nie zejdą się wszyscy domownicy w poszukiwaniu czegoś na obiad czy kolację. Wiadomo, że złość przychodzi znacznie wcześniej, kiedy człowiek jest głodny, nie warto zatem igrać z głodnym lwem.

Jeśli chcesz wypróbować nowy przepis, spróbuj przygotować danie zaraz po głównym posiłku np. obiedzie czy po kolacji. Dzięki temu wiesz, że wszyscy domownicy są syci i nie będą Ci przeszkadzać i marudzić za plecami.

Wykorzystaj dodatkowy sprzęt AGD

Niektóre dania wymagają znacznie większego nakładu czasu. Przykładem może być tradycyjny rosół. Znajdziesz dziesiątki różnych przepisów na ten specjał. Niektóre z nich wymagają gotowania wywaru nawet przez 12 czy 24 h! To oznacza, że przez cały ten czas jeden z palników będzie ciągle zajęty wraz z dość dużym garnkiem. W takich sytuacjach przyda Ci się dodatkowy sprzęt AGD. 

Rosół możesz przygotować w wolnowarze, który zasilany jest energią elektryczną. Postawisz go w miejscu, aby nie przeszkadzał innym domownikom. Warzywa i mięso, które wymagają długiego gotowania, możesz przygotować w szybkowarze. Dzięki temu znacznie szybciej uporasz się z przygotowaniem składników np. na gulasz.

Koniecznym wyposażeniem są także okapy kuchenne. Dzięki nim zapachy zarówno z tych udanych, jak i nieudanych eksperymentów kulinarnych nie będą roznosić się po całym domu. W końcu niewiele osób lubi zapach gotowanych jajek czy brokułu, a już na pewno wszystkich drażni zapach spalenizny. Dzięki okapom usuniesz także wilgoć z pomieszczenia, która mogłaby naruszyć konstrukcję mebli. 

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz