Grillowane piersi z kurczaka w aromatycznej marynacie

Grillowane piersi z kurczaka w aromatycznej marynacieDziś polecam Wam pyszny przepis obiadowy – grillowane piersi z kurczaka w aromatycznej marynacie. Do tak przygotowanych piersi można podać frytki lub ziemniaki oraz zestaw ulubionych surówek. Moja rodzina była zachwycona, dlatego polecam takie danie i Wam. Jeśli nie posiadanie patelni grillowej możecie usmażyć piersi na dobrej tradycyjnej patelni. Spróbujcie. Do przygotowania grillowanych piersi z kurczaka wykorzystałam produkty od ZdrowyMarket24 – polecam zajrzeć i zapoznać się z szeroką ofertą sklepu. A teraz… czas na przepis 🙂

Składniki:

Przygotowanie:

Każdą pierś z kurczaka kroimy na pół, lekko rozbijamy tłuczkiem. Przekładamy do miski.

W miseczce mieszamy składniki na marynatę – 2 łyżki przyprawy do gyrosa, 4 łyżki oliwy z oliwek oraz 1/3 łyżki papryki wędzonej słodkiej.

Marynata do mięsa

Marynatą polewamy nasze piersi w misce, a następnie rozprowadzamy ją dokładnie po mięsie ręką (mieszamy). Każdy kawałek piersi musi być w marynacie. Tak przygotowane mięso odstawiamy do lodówki na minimum 1 godzinę.

Piersi z kurczaka w marynacie

Rozgrzewamy patelnię grillową i grillujemy nasze zamarynowane piersi z każdej strony po około 4 minuty na średnim ogniu. Czas zależy od grubości mięsa.

Grillowane piersi z kurczaka podajemy z ulubionymi dodatkami. Proponuję domowe frytki i zestaw surówek.

Grillowane piersi z kurczaka w aromatycznej marynacie (2)

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz