Efektowne desery z galaretką w pucharkach deserowych

Efektowne desery z galaretką w pucharkach deserowych

Efektowne desery z galaretką w pucharkach deserowych wykonamy, wykorzystując zaledwie kilka składników. Do ich przygotowania nie potrzebujemy dużo czasu oraz szczególnych umiejętności. Słodki, owocowy smak spełni oczekiwania największych łasuchów. Możemy dodać do nich owoce – świeże, mrożone lub z puszki – oraz bitą śmietanę. Poniżej znajdziesz kilka trików, które sprawią, że desery z galaretki będą wyglądały zjawiskowo.

Galaretka w pucharkach ze świeżymi owocami oraz bitą śmietaną – szybki i efektowny deser

Galaretka w pucharkach ze świeżymi owocami to prosty oraz szybki w wykonaniu deser dla dzieci oraz dorosłych. Do jego przygotowania potrzebujemy niewielu składników oraz stylowe pucharki do deserów – najlepiej rozszerzane ku górze. Znajdziemy je w sklepie internetowym pucharydeserowe.pl. Doskonale sprawdzą się tu owoce sezonowe oraz galaretka o ulubionym smaku.

Najczęściej sięgamy po galaretkę truskawkową, pomarańczową oraz agrestową. Klasyczne kolory tj. czerwony, pomarańczowy czy zielony doskonale komponują się z owocami. Coraz częściej możemy spotkać niezwykle oryginalne produkty, np. galaretkę w kolorze niebieskim. Wystarczy rozpuścić galaretkę i zalać nią owoce umieszczone w pucharkach, aby powstał przepyszny oraz zdrowy deser. Gdy galaretka stężeje, dekorujemy ją kleksem z bitej śmietany.

Deser z galaretką w pucharku

Efektowny deser w pucharkach z galaretek oraz słodkiej śmietanki

Jeśli na wykonanie deseru w pucharkach chcesz poświęcić więcej czasu, możesz wykonać niezwykle efektowny deser z galaretek o różnych smakach oraz słodkiej śmietany. Im więcej kolorów użyjesz, tym więcej czasu będziesz potrzebować na jego wykonanie. Aby powstał wykwintny deser, który wzbudzi zachwyt maluchów lub gości, galaretkę należy rozlewać do pucharków warstwami. Każdą warstwę galaretki możemy oddzielić warstwą słodkiej śmietanki z dodatkiem cukru oraz żelatyny. Dzięki temu kolory będą się ładnie wyróżniały.

Efektowny deser w pucharkach możemy także wykonać z dwóch warstw. Aby wzbudzić w gościach efekt wow pierwszą warstwę zrobioną ze śmietanki należy wlać do pucharków ustawionych pod kątem czterdziestu pięciu stopni i odstawić w takiej pozycji do stężenia. Następnie do pucharków wlewamy galaretkę. Po schłodzeniu deser możemy ozdobić owocami tj. truskawki, kiście czerwonej porzeczki czy jagody oraz listkami świeżej mięty.

Inny, niezwykle szybki, ale i ciekawy pod względem wyglądu deser, możemy wykonać z kilku rodzajów galaretek, które rozlejemy do głębokich talerzy. Po stężeniu galaretkę kroimy w grubą kostkę i układamy warstwami lub mieszając w stylowych pucharkach do deserów. Między kostkami galaretki mogą znaleźć się także świeże owoce oraz chrupiące orzechy.

Pucharki z owocami w przeźroczystej galaretce – błyskawiczny i zaskakujący deser na zimno

W ostatnim czasie hitem stała się przeźroczysta galaretka. Pucharki do deserów wypełnione świeżymi, kolorowymi owocami zalane przeźroczystą galaretką wzbudzą zachwyt najbardziej wymagających gości. Wiele osób może być zaskoczone smakiem przeźroczystej galaretki. Możemy ją bowiem nabyć w różnych smakach, np. winogronowym lub owoców leśnych. Owoce zanurzone w takim deserze prezentują się cudownie. 

Pucharki do deserów należy odpowiednio dobrać. W przypadku deserów warstwowych doskonale sprawdzą się wysokie pucharki o jednakowej średnicy wzdłuż całego szklanego naczynia. Z kolei pucharki rozszerzane ku górze idealnie nadają się na deser z galaretek, który przyozdobimy na bogato.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz