Duże zestawy przekąsek na wieczory filmowe – co wybrać?

Wieczory filmowe w gronie przyjaciół stały się już tradycyjnym sposobem na weekendowy relaks. Nie da się ukryć, że takie wieczory pozwalają nam nie tylko w produktywny sposób spędzić wolny czas, ale także nawiązywać bliższe kontakty społeczne. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że spędzenie takiego wieczorku nie byłoby możliwe gdyby nie smakowite przekąski. To one w dużej mierze umilają czas podczas oglądania ulubionych filmów. Najlepszym rozwiązaniem staną się duże zestawy, które rozbudzą podniebienia gości! Na które z nich warto się zdecydować?

Popcorn w różnych wydaniach – klasyka gatunku

Popcorn – czyli prażona kukurydza jest chyba jedną z najlepiej znanych nam przekąsek. Co więcej, związana jest z popcornem także długa historia. To właśnie ten przysmak od wielu lat serwowany jest gościom przed wejściem do sali kinowej. Niemniej jednak zwykle możemy spodziewać się go w wersji klasycznej, czyli z dodatkiem soli lub masła. Jeśli jednak chcemy nieco przełamać tę tradycję, wówczas można zdecydować się na przygotowanie zestawu z popcornu w różnych smakach. W kolorowych miseczkach możemy umieścić np. popcorn z białą czekoladąpopcorn z toffi, popcorn z chilli lub nawet popcorn o smaku truskawkowym. Jak łatwo można zauważyć, możliwości pod tym względem są naprawdę nieograniczone. Warto wiedzieć, że do popcornu najlepiej dopasują się gazowane napoje, które mogą uzupełnić cały zestaw. Postawmy także na kreatywny sposób podania – miseczki mogą być np. ustawione na dużej, drewnianej tacy lub mogą zostać odpowiednio udekorowane. Z pewnością nasi goście będą z takich przekąsek zadowoleni!

Nachosy – obowiązkowy zestaw na weekendowe wieczory filmowe

Nachosy to z kolei jeden z największych przysmaków kuchni meksykańskiej. Smakowite chipsy to nic innego, jak smażone na głębokim tłuszczu fragmenty kukurydzianej tortilli z dodatkiem przypraw. Nachosy przebojem wdarły się również na sale kinowe, gdzie serwowane są w towarzystwie smakowitych dipów. W przypadku wieczorów filmowych warto zdecydować się na zestaw nachosów od Crunchysnack z dodatkiem ulubionego sosu lub sosów! Do wyboru mamy zazwyczaj:

  • sos serowy – idealnie komponuje się on z równie serowymi nachosami;
  • sos salsa – wyróżnia się on nieco pikantnym smakiem. Ten dip dopasuje się również do nachosów serowych.

Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać sie również BIG BOXY z nachosami i różnorodnymi sosami do wyboru. Zwykle takie boxy dają nam nieco większy wybór. Mogą się w nich znaleźć np:

  • nachosy solone;
  • nachosy BBQ;
  • nachosy chilii.

W boxach znajduje się także sześć opakowań z sosami, które możemy dobrać do własnych preferencji smakowych. Dzięki tak dużym i smacznym zestawom, każdy wieczór filmowy będzie zaliczony do udanych!

A może zestaw przekąsek przygotowany samodzielnie?

Jeśli chcemy zaskoczyć swoich gości przekąskami podczas wieczoru filmowego, wówczas możemy zdecydować się na samodzielne skomponowanie zestawu przekąsek. Wówczas mamy pełną dowolność łączenia smaków i dodatków. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się np. deski ze słodyczami z dodatkiem solonych paluszków lub krakersów. Możemy również zdecydować się na połączenie wspomnianego już popcornu z nachosami i przygotować w ten sposób słony bufet. Pamiętajmy jednak, by poznać preferencje smakowe naszych gości!

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz