Gdzie sprawdzą się betonowe posadzki?

Betonowe posadzki od lat są stosowane w przemyśle. Odporne na ścieranie, wytrzymałe na uderzenia i trwałe na lata. To tylko niektóre z ich zalet. Obecnie jednak ich wykorzystanie nie ogranicza się jedynie do przemysłu. Betonowe posadzki można znaleźć również w innych miejscach. Gdzie się sprawdzą? Jaki jest nowy trend?

Gdzie sprawdzą się betonowe posadzki?

Betonowe posadzki kojarzą się od razu z dużą halą, zakładem pracy czy obiektami użyteczności publicznej. Jednak czy tylko tam są wykorzystywane? Obecnie beton możemy też spotkać w naszych domach. I nie mamy tu na myśli wyłącznie piwnicy czy garażu. Z racji odporności na zarysowania czy ścieranie, betonowe posadzki nadają się też do korytarzy czy przedpokojów. Ostatnio idzie się nawet o krok dalej. Beton pojawia się też w salonach czy sypialniach. Nic w tym dziwnego, bo korzystając z betonu można otrzymać podłogę trwałą, a nawet piękną. Wszystko oczywiście zależy od wykończenia. . Odpowiednio zaimpregnowana posadzka betonowa nie wchłania wody, można ją pomalować, w przypadku chęci zmiany aranżacji wnętrza można śmiało też nałożyć na nią np. panele itd. Okazuje się, że znany od lat beton ma więcej zastosowań niż mogłoby nam się wydawać.

Czy betonowa posadzka może ulec zniszczeniu?

Niestety jak każdy materiał, tak i tu zdarzają się uszkodzenia. Zwłaszcza jeśli posadzka jest mocno eksploatowana np. w magazynach czy fabrykach. Uszkodzenia mechaniczne czy wylane chemikalia negatywnie wpływają na kondycję każdego podłoża, również betonu. Dlatego warto zatrudnić firmę, która pomoże nam naprawić taką posadzkę i sprawić, że będzie służyć nam kolejne lata. Odpowiedzią są np. usługi firmy vawnik.com, która zajmuje się też renowacją betonowych posadzek. Szlifowanie i polerowanie przedłuża żywotność podłoża i chroni je przed działaniem czynników zewnętrznych. Wpływa też oczywiście na wygląd posadzki.

*wpis we współpracy
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz