Dlaczego warto wykonywać badania ankietowe?

Badania ankietowe przynoszą naprawdę wiele korzyści. Wiarygodne dane pozwalają wyciągnąć odpowiednie wnioski, w oparciu o które firmy tworzą m.in. swoje dalsze strategie rozwojowe czy marketingowe. 

Jakie są rodzaje badań ankietowych?

Badania ankietowe mogą być prowadzone za pomocą różnych technik. Zaliczamy do nich popularne obecnie ankiety online, ankiety papierowe, a także ankiety telefoniczne. Są firmy takie jak https://norstat.pl/ , które specjalizują się w zbieraniu danych i oferują szerokie możliwości badawcze, które dostosowują do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Anonimowość zaletą

Anonimowość badań ankietowych jest dużą zaletą. Dzięki temu respondenci udzielają bardziej szczerych odpowiedzi na postawione im pytania. Jednak, aby tak było przed przeprowadzeniem badania musi być wyraźnie zaznaczony fakt, że udzielone w ankietach odpowiedzi są całkowicie poufne. 

Inne zalety badań

Dlaczego badania ankietowe są tak chętnie wybierane? Wspomniane na początku korzyści dla firmy. Dobre dane są zawsze na wagę złota. Pozyskanie ich przez badania ankietowe okazuje się stosunkowo niedrogie. Badanie można kontynuować przez dłuższy czas. Jest to relatywnie prosta metoda. Respondenci biorący udział w badaniu mogą udzielać odpowiedzi w wygodny sposób np. na laptopie lub smartfonie. Łatwa analiza wyników i konkretne wnioski.

 

*wpis we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz