Dlaczego telefon jest ważny w życiu blogera (i nie tylko)?

Dlaczego telefon jest ważny w życiu blogera (i nie tylko)?

Jeszcze kilkanaście lat temu blogerowi do pracy potrzebny był wyłącznie komputer i Internet oraz oczywiście aparat. Ale obecnie, to już za mało. Blogowanie, to nie tylko publikowanie postów, to też dzielenie się tym co dzieje się tu i teraz. To uwiecznianie codzienności oraz stały kontakt z czytelnikami (np. odpowiedź na pytania dot. przepisów). W związku z tym, że nie liczą się już wyłącznie posty, ale też udzielanie się na Facebook, Instagramie, Tweeterze itd bloger poza podłączeniem do sieci, aparatem i komputerem, powinien też mieć dobry telefon komórkowy (smartfon). Zresztą czy tylko bloger? Moi drodzy czy ktoś z Was obecnie wyobraża sobie życie bez telefonu?

Osobiście od niedawna aktywniej działam na Instagramie. Czego żałuję, bo ma on niewątpliwie duży potencjał. Sama z przyjemnością oglądam zdjęcia innych blogerów czy osób prywatnych aktywnie się tam udzielających. I nie liczą się tu wyłączne wystylizowane zdjęcia. Często proste zdjęcie z „tu i teraz” przykuwa większą uwagę. Poznajmy blogera z innej strony – co go interesuje, co poleca (np. gdzie warto wyjechać na wakacje), jaki jest i jak brzmi jego głos (ostatnio w końcu udało mi się usłyszeć głos mojej „koleżanki z sieci” 🙂 Do tej pory znałam ją tylko ze zdjęcia i słów pisanych na ekranie). Instagram ma ogromną moc, ale żeby w nim działać potrzebny nam smartfon. Podstawą jest aparat (warto postawić na lepszy), pamięć i możliwość obsługi wielu aplikacji.

Moją koleżanka ostatnio zachwala ofertę Allview Mobile. Przyznam szczerze, że z wielkim zaciekawieniem spojrzałam na stronę https://www.allview.pl/ Marka nie była mi dotąd znana. Koleżanka posiada od dłuższego czasu model Allview X2 Xtreme opartym na systemie Android 5.1 Lollipop i 24 Mpix aparatem posiadającym funkcje autofocus, geotagging, nagrywanie filmów Ultra HD 4K, tryb panoramy, wykrywanie twarzy, wykrywanie uśmiechu, zdjęcia z flashem. Telefon naprawdę dobrze się prezentuje, a zdjęcia jakie nim wykonuje są naprawdę piękne. Koleżanka jest blogerką modową, więc taki sprzęt wydaje się być dla niej idealny. Ja osobiście raczej poszukuję czegoś tańszego. Na szczęście oferta Allview jest spora. Oczywiście wyszukując smartfona idealnego dla mnie zawsze zaznaczam kilka opcji. Najbardziej pożądaną jest aparat powyżej 8 MP. Dla mnie aparat 13 MP, to niezbędne minimum. W tej kategorii znalazłam kilka ciekawych modeli. Uważam, że warto się nad nimi zastanowić. Poza smartfonami marka oferuje również tablety, notebooki, kamery, smartmatche, przenośne głośniki i inne akcesoria. Oferta ciekawa nie tylko dla blogera 😉 Bo czy ktoś z Was obecnie wyobraża sobie życie bez telefonu? Ja nie! Choć… czasem warto odłożyć go gdzieś w kąt! W końcu nie zawsze muszę być dostępna 😉

A Wy na co zwracacie uwagę przy wyborze smartfona? I jaki jest Wasz stosunek do Instagrama?

 

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz