Czy gokarty to odpowiedni wybór dla dzieci?

Gokarty cieszą się ogromną popularnością wśród najmłodszych, szczególnie że tego typu pojazd dostarcza więcej frajdy niż zwykły rower lub hulajnoga. W końcu są to miniatury samochodów, a oprócz modeli napędzanych pedałami dostępne są również gokarty z silnikami spalinowymi lub elektrycznymi. Te jednak skierowane są raczej do starszych dzieci oraz osób dorosłych, które lubią odwiedzić ze znajomymi tor kartingowy.

  1. Dlaczego gokarty to świetny wybór dla dzieci?
  2. Bezpieczna jazda po torze kartingowym
  3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego gokarta?

Wybierając natomiast pojazd dla mniejszego dziecka, warto wziąć pod uwagę modele używane. W końcu bez problemu można obecnie znaleźć używane gokarty w bardzo dobrym stanie technicznym, a ich cena jest o wiele niższa niż w przypadku nowych modeli. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować swoje dziecko gokartami i na co zwrócić uwagę podczas kupowania takiego pojazdu.

Dlaczego gokarty to świetny wybór dla dzieci?

Gokarty dostarczają wiele radości podczas jazdy i już samo to stanowi świetny argument przemawiający za tym, aby sprezentować taki pojazd swojemu dziecku. Łatwiej się na nich jeździ niż na rowerze, a jednocześnie dziecko może rozwijać kluczowe umiejętności (koordynację ruchową, refleks, podejmowanie decyzji), które z pewnością przydadzą mu się w dorosłym życiu.

Proponując dziecku spacer połączony z przejażdżką gokartem, można je łatwo zachęcić do przebywania na świeżym powietrzu, z czym w dzisiejszych czasach wielu rodziców ma problem.

Bezpieczna jazda po torze kartingowym

Jeżeli natomiast chodzi o gokarty elektryczne lub spalinowe, najlepiej umówić się na taki przejazd na torze kartingowym. Tego typu miejsca są odpowiednio przystosowane, a każdy dostaje kask oraz krótkie przeszkolenie. Do tego dochodzi ograniczona prędkość gokartów, więc jazda jest całkowicie bezpieczna, nawet jeżeli za kierownicą siedzą młodzi kierowcy.

Oczywiście tory kartingowe cieszą się również dużą popularnością wśród dorosłych, co widać między innymi po tym, jak często w takich miejscach organizowane są imprezy firmowe.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego gokarta?

Zakup nowego gokarta dla dziecka czasami mija się z celem, ponieważ maluch szybko rośnie i za jakiś czas trzeba będzie myśleć nad wymianą na większy model. Warto więc rozejrzeć się za używanym gokartem. Wiele takich ofert można znaleźć online. Przed zakupem należy jednak zweryfikować stan techniczny i ogumienia, a także upewnić się, że rozmiar będzie odpowiedni dla dziecka.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz