Czy catering dietetyczny to dobry wybór na lato?

Lato to czas, na który czeka się cały rok. Słońce, morze, góry i inne wakacyjne wyjazdy i szaleństwa, są nagrodą za całoroczny trud pracy. Oczywiście odpoczywać można zawsze, nawet we własnym domu czy ogródku. Forma jest dowolna. Liczy się, po prostu odpoczynek. Dlatego w tym okresie wiele osób chce również „odejść” na chwilę od codzienności, nawet od gotowania, a przy tym nie utracić swojej ciężko wypracowanej letniej sylwetki. Jak znaleźć tu złoty środek? Stołowanie się w restauracjach nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej wybrać dobry catering dietetyczny. Zbilansowane, odpowiednio dobrane posiłki pod same drzwi, mogą być najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego sięgamy po catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, to nie tylko oszczędność czasu, zapewnienie regularności spożywania posiłków i duża wygoda. To również znakomity sposób na utrzymanie wypracowanej sylwetki lub prostszy sposób na wprowadzenie zmian w swoim żywieniu, zastąpienie złych nawyków dobrymi i poznaniu nowych ciekawych smaków i połączeń. Dodatkowo jest to też świetny sposób na unikanie impulsywnych zakupów, o które nietrudno zwłaszcza w okresie wakacji. Jedząc odpowiednio zbilansowane posiłki  w odpowiednich porach, łatwiej oprzemy się pokusie wejścia do baru z hamburgerami czy zakupieniu do domu różnych przekąsek.

Od czego zacząć sięgając po catering dietetyczny?

Na początek należy wybrać odpowiednią dietę. To podstawa! Każda dieta powinna być dobrana do stylu życia, preferencji smakowych oraz stanu naszego zdrowia. Inna dieta będzie odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie, inna dla osób z cukrzycą, nadciśnieniem czy miażdżycą, a jeszcze inna dla osób nie, które wyeliminowały z diety mięso. Każdy z nas jest inny.  Właściwie dobrany sposób żywienia jest kluczem do uzyskania dobrego stanu organizmu. Na szczęście wybierając dobry catering dietetyczny, taki jak https://fitking.pl/warszawa/ możemy dostać to czego oczekujemy. W ofercie znajdziemy najróżniejsze opcje, np. zestaw cateringowy charakteryzujący się doborem produktów z niskim indeksem glikemicznym, zestaw cateringowy wykluczający z diety zboża zawierające gluten, zestaw dla wegetarian, zestaw cateringowy wykluczający z diety produkty mięsne posiadający w swym menu ryby i ich pochodne i wiele innych. Dodatkowo możemy też zdecydować na jakiej ilości posiłków nam zależy. Do wyboru mamy m.in. pakiety dietetyczne oferujące 3 posiłki, 4 posiłki, 5 posiłków, 6 posiłków, sam zestaw śniadaniowy, zestaw Home office itd. Taki wybór sprawia, że możemy wybrać dietę dostosowaną do naszych potrzeb.

Catering dietetyczny a smak naszych posiłków

Wiele osób nie sięga po catering dietetyczny z obawy o smak posiłków i brak różnorodności. Czy jest czego się bać? Nie jeśli wybierzemy odpowiedni catering dietetyczny. Dobrze dobrany catering dietetyczny  może nie tylko dostarczyć nam odpowiednio zbilansowane pod kątem mikro i makro składników zestawy posiłków , ale też różnorodność dań i niepowtarzalny smak. Dodatkowo powinien on bazować na świeżych, sezonowych i wysokiej jakości produktach oraz na wiedzy i doświadczeniu specjalistów w dziedzinie gotowania, dietetyki oraz technologii żywności. Dzięki temu mamy pewność, że nie tylko dostaniemy posiłki o odpowiedniej kaloryczności, ale będą one też smaczne i różnorodne. 

Dlaczego catering dietetyczny to dobry pomysł na lato?

Lato to czas “ładowania baterii”, odpoczynku, wyjazdów. Lato to też często czas nieznośnych upałów, które skutecznie zniechęcają do wchodzenia do kuchni, gotowania czy uruchamiania piekarnika. To też czas na utrzymanie wypracowanej sylwetki lub okazja do pozbycia się kolejnych, niechcianych kilogramów. Catering dietetyczny może być odpowiedzią na wszystko. Dobrze zbilansowane posiłki, dostarczone pod wskazany adres pozwalają kontynuować dietę lub wprowadzić do swojego życia dobre, zdrowe zmiany. Zamawiając catering, nie musimy samodzielnie “stać” w kuchni w upalne letnie dni. Zyskujemy dodatkowy czas na odpoczynek i przyjemności. Catering dietetyczny sprawdzi się, nawet gdy na jakiś czas wyjedziemy z naszego miasta. Takie cateringi jak https://fitking.pl/, oferują dostarczanie gotowych posiłków do wielu miast.

Czy korzystaliście lub korzystacie z cateringu dietetycznego? Jakie macie tu doświadczenia? Jaka jest wasza opinia na ten temat?

*artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

  1. Gwiazdywkuchni says:

    Kiedyś uważałam, że szkoda na to pieniędzy. Ale zdarzyło mi się raz skorzystać i przyniosło efekty – schudłam 5 kg w miesiąc 🙂

Dodaj komentarz