Czajnik elektryczny – czy dla oszczędnych?

Czajnik elektryczny – czy dla oszczędnych?

Czajnik elektryczny to niewątpliwie szybkość i wygoda w zagotowaniu wody na ciepłe napoje czy w innych celach. I właśnie pod tym względem takie czajniki wygrywają z tradycyjnymi czajnikami stawianymi na kuchenkach gazowych. Dziś dodatkowo jest możliwy wybór energooszczędnego taniego czajnika elektrycznego.

  1. Czajniki elektryczne –

  2. Tani czajnik elektryczny energooszczędny – czyli jaki?

Czajnik to jeden z podstawowych sprzętów w każdej kuchni. Przez wiele lat niepodzielnie panowały tradycyjne czajniki stawiane na kuchenkach elektrycznych bądź gazowych. Jednak gotowanie w nich wody zajmowało i zajmuje dość dużo czasu. Szybszą alternatywą dla takich czajników stały się czajniki elektryczne. Potencjalnych ich użytkowników jednak odstraszało to, że taki czajnik, to kolejne urządzenie, które w domu pobiera bardzo dużo prądu, a to przekłada się na comiesięczną wysokość rachunków. Jednak czasy się zmieniły i także odpowiednio dobrany czajnik elektryczny, nie musi „pożerać” zbyt dużo prądu.

Czajniki elektryczne – rodzaje

Czajnik elektryczny to nie tylko bardzo różnorodny design (od kształtów stylizowanych na retro i tradycyjne, aż po nowoczesne i oszczędne w wyglądzie) i wielość barw. Tani czajnik nie wyklucza także wielu rodzajów materiałów, spośród których możemy wybierać. I tak, do najpopularniejszych czajników elektrycznych ze względu na użyty materiał należą:

  • czajnik z plastiku – tani czajnik, którego wadą jest niewątpliwie to, że nie utrzymuje za długo ciepła,

  • czajnik stalowy – solidny i trwały, jeśli chodzi o użytkowanie,

  • czajnik ceramiczny – jest uznawany za najzdrowszy, jeśli chodzi o wpływ na gotowaną wodę,

  • szklany – bardzo efektowny, ale i bardzo kruchy; niestety zagotowana w nim woda szybko traci swoją temperaturę.

Tani czajnik elektryczny energooszczędny – czyli jaki?

Czajnik elektryczny dla oszczędnych to nie tylko cena zakupu, ale także koszty jego użytkowania. Na co więc zwrócić uwagę, wybierając czajnik tak, by był energooszczędny? Najlepiej sprawdzają się ze względów oszczędnościowych czajniki elektryczne z płytą grzewczą zamiast grzałki spiralnej – takie rozwiązanie ogranicza osadzanie się kamienia, a kamień spowalnia proces gotowania wody. Należy też w celach oszczędnościowych wybrać tani czajnik o odpowiedniej mocy – najlepsza to 2000 W. Ważne jest też dobranie odpowiedniej pojemności naczynia – gotowanie zbyt dużej ilości wody spowolni proces, a zużycie energii wzrośnie. Wybierając tani czajnik, warto zwrócić też uwagę na producenta.

Czajniki elektryczne https://www.morele.net/kategoria/czajniki-elektryczne-85/ to szeroka oferta wielu modeli, kształtów i producentów – dlatego też dobrze przeanalizować na spokojnie ich parametry i wybrać taki, który nie narazi nas na koszty.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz