Co zwiedzić w Elblągu?

Elbląg to miasto na którym swoje piętno odcisnęła II Wojna Światowa. Jednak mimo zniszczeń, czasu, miasto to ma swoją duszę i przyciąga co roku wielu turystów. Zabytkowa zabudowa, kamienice, kościoły, katedra, Kanał Elbląski. Sprawdź co ciekawego kryje w sobie Elbląg.

Co zwiedzić w Elblągu?

Wielu turystów odwiedza Gdańsk. To on wydaje się być pierwszy na liście. I wydaje się, że pobliski Elbląg leży nieco w jego cieniu. Jednak każdy kto wybrał się taxi z Gdańska do Elblęga nie żałował swojej decyzji. Elbląg “ma to coś” co może oczarować. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć. Miasto oferuje piękne krajobrazy, zabytki i atrakcje dla całych rodzin. Bogata historia przyciąga co roku wielu turystów. I choć Stare Miasto nie jest… tak naprawdę stare. To można w nim znaleźć kilka pięknych ocalałych zabytkowych kamienic i innych turystycznych atrakcji.

Brama Targowa

Zwiedzanie Elbląga warto rozpocząć od gotyckiej Bramy Targowej. To jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Elbląga. Konstrukcja pochodzi z XIV wieku. Stanowiła ona fragment dawnych, nieistniejących już murów obronnych. Z bramą tą związana jest też legenda o Piekarczyku.

Pomnik Piekarczyka w Elblągu

Tuż obok bramy Targowej stoi legendarny pomnik Piekarczyka. Przedstawia on czeladnika piekarskiego, który w 1521 roku przecinając łopatą linę podtrzymującą kratę w Bramie Targowej, udaremnił najazd wojsk Zakonu Krzyżackiego. Pomnik ten jest bardzo lubiany przez turystów. Wiele osób robi sobie pamiątkowe zdjęcia z uśmiechniętym bohaterem Elbląga.

Katedry św. Mikołaja

Katedra św. Mikołaja z daleka kusi turystów 97-metrową wieżą.Trzeba tu podkreślić, że katedra ta ma swoją smutną historię. W 1777 roku uderzył w nią piorun i rozpoczął się wielki pożar miasta. Odbudowany kościół mocno ucierpiał ponownie z rąk armii czerwonej. Później został odbudowany i wyniesiony do rangi katedry.  Wewnątrz katedry można podziwiać elementy średniowiecznego wyposażenia. Jednak to to nie one są tu największą turystyczną atrakcją. Zwiedzając Katedrę św. Mikołaja turyści mogą udać się na taras widokowy skąd rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Obecne godziny zwiedzania: wtorek – piątek: 10:00-17:00 sobota: 10:00-14:00 niedziela: 14:00-17:00. 

Kanał Elbląski 

Rejs Kanałem Elbląskim to zdecydowanie jedna z największych atrakcji tego miasta. Kanał Elbląski jest nie tylko długi – ma 82 km. To jedyne takie miejsce w Polsce, a nawet w Europie, gdzie różnica poziomów kanału na długości 9,6 kilometra zmienia się o ponad 100 m, które statki muszą pokonać po lądzie, a robią to przy pomocy pięciu napędzanych wodą pochylni. Podczas rejsu można podziwiać piękno Elbląga.

Bażantaria w Elblągu

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas warto wybrać się też do zabytkowego parku leśnego Bażantarnia położonego na skraju Wysoczyzny Elbląskiej. Park ten obejmuje 369 ha. Wzgórza, strumyki, jary. To idealne miejsce by w spokoju delektować się pięknem otaczającej nas przyrody. Będąc w tamtym miejscu warto udać się kawałek dalej i wspiąć się na szczyt Góry Chrobrego, by podziwiać stamtąd Elbląg i okolicę.

Elbląg to świetna baza wypadowa

Do Elbląga łatwo dojechać. Po mieście można poruszać się pieszo lub skorzystać z usług taxi Elbląg. Elbląg to nie tylko piękne, duże miasto z historią i duszą. To też świetna baza wypadowa do dalszych wycieczek. Jak już było wspomniane Elbląg i Gdańsk dzieli niewielka odległość. Dlatego wybierając się do Elbląga można też śmiało pojechać taksówka na lotnisko do pobliskiego Gdańska. Taki transfer taxi z Elbląga na pewno ułatwi podróżowanie.

Gdzie nocować w Elblągu

W Elblągu nie brakuje hoteli i noclegów dla turystów. Znajdzie się coś dla każdego. Hotele dwu, trzy, a nawet czterogwiazdkowe chętnie ugoszczą każdego turystę. Korzystając z usług Rabbit-Trans Taxi Elbląg  można do nich dojechać bezpośrednio z lotniska. Cennik Taxi Elbląg znajdziecie tutaj: Cennik Taxi w Elblągu Oczywiście w Elblągu znajdziecie też tańsze noclegi. 

*artykuł sponsorowany

 

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz