Akupunktura – czy warto wykonywać ten zabieg?

Akupunktura – czy warto wykonywać ten zabieg?

Choć współczesna medycyna idzie do przodu i potrafi wyleczyć z wielu chorób, to wiele osób wciąż wierzy w inne metody leczenia. Jedną z nich jest, wywodząca się ze starożytnych Chin, akupunktura. Czym jest akupunktura? Czy warto wykonywać ten zabieg? Na co może pomóc? Gdzie go można wykonać? O tym dziś krótko we wpisie.

Czym jest akupunktura?

Akupunktura to  metoda niwelowania różnych schorzeń za pomocą cienkich igieł wbijanych w specjalnie dobrane punkty na ciele pacjenta. Metoda ta wywodzi się ze starożytnych Chin. Kiedyś przypisywano jej wiele cudownych, uzdrowieńczych właściwości. Obecnie wiemy, że ta forma terapii nie sprawdzi się np. w przypadku leczenia chorób przewlekłych. Jednak dobrze wykonana akupunktura niesie ze sobą wiele korzyści. 

Akupunktura – na co pomaga?

Pomaga w leczeniu lub łagodzeniu różnych bóli, np. migren. Stosuje się ją też przy zespole jelita drażliwego, artretyzmie, leczeniu depresji, a nawet niepłodności. Akupunktura pomaga też ogólnie w walce z napięciem.  Zabieg ten pomaga rozluźnić organizm. Dlatego polecana jest osobom zestresowanym lub cierpiącym na bezsenność. Akupunktura polecana jest też na niektóre bóle kręgosłupa.

Zanim poddasz się zabiegowi akupunktury 

Zanim pójdziemy na zabieg akupunktury warto się odpowiednio przygotować. Najważniejsze, to wybrać dobrego, wykwalifikowanego i licencjonowanego akupunkturzystę. Przed zabiegiem należy zjeść lekki posiłek, unikać alkoholu i kofeiny. Należy też pamiętać, że istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania akupunktury. Do takich należą, m.in. hemofilia lub skłonność do krwawień, stany zapalne skóry, ciąża.

*wpis we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz