Ziołowo-pomidorowy sos z kurczakiem i kluseczkami (gnocchi)

Ziołowo-pomidorowy sos z kurczakiem i kluseczkami (gnocchi) (1)Ziołowo-pomidorowy sos z kurczakiem i kluseczkami (gnocchi) (4)

Dziś polecam Wam pyszny i prosty w przygotowaniu obiad dla całej rodziny. Ziołowo-pomidorowy sos z kurczakiem i kluseczkami (gnocchi). Uwielbiamy takie połączenia. Dziś podałam sos w towarzystwie małych kluseczek. Polecam Wam takie połączenia. Do tego możecie podać zestaw surówek. Zapewniam, że każdy będzie najedzony do syta. Spróbujcie.

Ziołowo-pomidorowy sos z kurczakiem i kluseczkami (gnocchi) (3)

Składniki:

Przygotowanie:

Kroimy drobno cebulę, podsmażamy chwilę na klarowanym maśle. Dodajemy resztę masła i pokrojone piersi z kurczaka, mięso obsypujemy przyprawą Kurczak Ziołowy i chwilę smażymy mieszając. Następnie dodajemy resztę przypraw, podlewamy całość wodą (na początku pół szklanki, z czasem dodajemy więcej u mnie w sumie około 1 i 1/2 szklanki) i dusimy pod przykryciem co jakiś czas mieszając. Gdy mięso zmięknie dolewamy rozrobioną w małej ilości wody mąkę ziemniaczaną, mieszamy i zostawiamy jeszcze pod przykryciem. Sos ładnie zgęstnieje. Próbujemy, opcjonalnie doprawiamy solą i/lub pieprzem.

Sos podajemy z kluseczkami.

Ziołowo-pomidorowy sos z kurczakiem i kluseczkami (gnocchi) (5)

Smacznego

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz