Podróż w trzech smakach Layne Mosler

Podróż w trzech smakach Layne Mosler (1)

„Ta książka to kęs smacznej inspiracji. Zapewnia kulinarną wyprawę do trzech miast, a niebywałe osobowości, które Mosler spotyka po drodze można zapamiętać na zawsze – po prostu wziąć na wynos.”

-„The New York Observer”

„Opisy jedzenia są faktycznie przepyszne, a to uderzająco szczegółowe przedstawienie codziennej rzeczywistości, którą Mosler odkrywała w niebywałych miejscach sprawia, że czytanie jej książki to przyjemność.”

– „Minneapolis Star-Tribune”

Podróż w trzech smakach, to książka szczera, prawdziwa, pełna pasji i … wspaniałych smaków. Autorka Layne Mosler wychowała się w rodzinie kalifornijskich rzeźników, piekarzy, rolników i świetnych kucharzy. Do kulinariów ciągnęło ją od zawsze – zaczęła pracować w restauracji, kiedy miała 17 lat. Wyprawy za ocean do odległej Rosji zainspirowały ją do rozpoczęcia studiów antropologicznych. Została znanym krytykiem kulinarnym cenionym przez, między innymi, „The New York Times” czy „The Wall Street Journal”.

Książka, to opis jej niezwykłej przygody, która zmienia jej całe życie. Pewnego dnia Layne wsiada do taksówki i… zaczyna odwiedzać kolejne restauracje. Jej niezwykła przygoda zaczyna się Buenos Aires, potem dzięki Laune poznajemy restauracje i smaki Nowego Yorku, by na końcu odwiedzić Berlin. Autorka pisze o kierowcach taksówek i ich ulubionych lokalach w danym mieście. Przygoda, której się podjęła nie jest łatwa. Kosztowało to autorkę wiele czasu, energii, odwagi, pieniędzy, a nawet często i upokorzeń. Ale dało jej również nadzieję, radość i motywację, że warto walczyć o marzenia, że warto się realizować i nie poddawać. Każda karta książki jest nie tyko ciekawa, autorka pisze lekko, ale też i niezwykle szczerze. Dlatego czytając każdą kartkę mamy wrażenie, że czytamy swoisty pamiętnik. Pamiętnik, który zachwyca i wciąga. Osobiście książkę przeczytałam jednym tchem.

Polecam wam tą wspaniałą i niezwykle ciekawą książkę pełną ciepła, smaku i inspiracji.

Podróż w trzech smakach Layne Mosler (2)

”Podróż w trzech smakach” Layne Mosler
Objętość: 488 stron
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Kobiece

taniaksiazka

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz