Zdrowe fit szyszki

 

Zdrowe fit szyszki. Szyszki, to deser mojego dzieciństwa. Najlepsze robiła babcia. Od czasu do czasu robię je i ja. Jednak ich oryginalna wersja nie należy do zbyt zdrowych i dietetycznych 😉 Dlatego ostatnio postawiłam przygotować pyszne zdrowe fit szyszki. Wyszły tak dobre, że szybko musiałam robić kolejną porcję. Takie zdrowe fit szyszki są naprawdę proste w przygotowaniu. Wystarczą zaledwie 3 składniki i chwila cierpliwości. Spróbujcie.

P.s. Moje fit szyszki mają bananowy smak, ale Wy możecie spokojnie zrobić je w innej wersji 🙂

Składniki:

  • 7 krówek o smaku bananowym* Super Krówka
  • 2 łyżeczki syropu daktylowego
  • pół szklanki brązowego ryżu ekspandowanego

*można użyć krówek o innym smaku, choć ja i dzieci najbardziej lubimy właśnie te 😉

Przygotowanie:

Garnuszek z wodą stawiamy na gazie. Do metalowej miseczki wkładamy krówki i dodajemy 1 łyżeczkę syropu daktylowego. Miseczkę umieszczamy na garnuszku z wodą. Miseczka nie powinna dotykać tafli wody, krówki będą się rozpuszczać pod wpływem ciepła choć trzeba się uzbroić w cierpliwość. Co jakiś czas mieszamy, pod koniec dodając drugą łyżeczkę syropu i całość mieszając.

Zdejmujemy miseczkę z garnka, wsypujemy brązowy ryż ekspandowany i mieszamy całość. Dłonie zwilżamy zimną wodą i formujemy małe szyszki (u mnie w wersji kuleczek, ale kształt można nadać im inny).

Przekładamy na talerzyk. Takie szyszki będą się nadawały do zjedzenia już po paru minutach.

*rada metalową miseczkę po wykorzystaniu masy od razu zalejcie wodą, aby łatwiej ją umyć 😉 (masa szybko zastyga)

Smacznego

Bądź fit na wiosnę!

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

Dodaj komentarz