Wyniki świątecznego konkursu

Moi drodzy,

wiem, że każdy z Was teraz jest w trakcie przygotowań świątecznych. Więc tak na szybko… przychodzę do Was z wynikami świątecznego konkursu. Dziękuję w imieniu swoim i sponsora jednej z nagród – ALSMA – sklep z upominkami i artykułami gospodarstwa domowe za każde zgłoszenie. Wybór nie był łatwy. Tym, którym się dziś nie udało wygrać zachęcam do udziału w kolejnych konkursach, które pojawią się na moim blogu. Zaglądajcie 🙂

Nagrody trafią do:

Pani Aleksandry F. – świecznik w kształcie renifera ufundowany przez ALSMA

„Święta to dla mnie pewien stan. Pozwólcie, że cofniemy się sporo w czasie by w pełni zrozumieć to, co czuję rok w rok…

1988 rok.
Blond dziewczynka budzi się rano szczęśliwa, że w końcu sen się skończył i przyszedł ten czas. Dziś z tatą jak co roku jedzie na rynek po choinkę, bo jutro Wigilia. To taki ich mały zwyczaj – oni wybierają choinkę, ubierają ją, a mama krząta się w kuchni przygotowując smakowite jedzenie. To jedna z niewielu, jeśli nie jedyna rzecz, jaką robi z nim razem, kiedy ma go tylko dla siebie. Po powrocie wyjmują z szaf pudła z bombkami, już zdążyła zapomnieć jak wyglądają! Wszystko powoli, bez pośpiechu, tata pod nosem pogwizduje, mama w kuchni hałasuje pokrywkami. Ach! Jaki cudowny, beztroski czas! A to dopiero początek! 24 grudnia budzi się rano i gna po schodach by zobaczyć czy pod choinką na pewno są prezenty. Są! Leżą! piękne, kolorowe, z karteczkami. Jest cierpliwa, lubi sobie dozować szczęście, w końcu samo wyczekiwanie jest tak samo przyjemne jak moment otwierania prezentów. Mama nakrywa stół, z pachnących żywicą gałązek wyczarowuje stroiki. Lampki świecą się na choince sprawiając, że czuć wyjątkowość tej chwili. Blond dziewczynka zasiada przed telewizorem, rozsiada się w fotelu, okrywa kocem i czeka. Już się zaczynają. Coroczny rytuał, coroczna odrobina magii. Opowieści z Narnii. Wystarczy szafa by przenieść się w magiczną, mroźną krainę. Dla dziecka nie ma rzeczy niemożliwych. Cały rok czekała na ten beztroski czas…

30 lat później…
2018 rok

Jeszcze tylko zapasowe ubranko dla córci, dla synka spakować transformersa, z którym nie rozstaje się od Mikołajek. Foteliki czekają,dzieci zapięte. Weźmy jeszcze piernika, nie zapomnijmy o prezentach. Podjeżdżamy pod mój dom rodzinny. Cała rodzina niecierpliwie czeka na nas w przedpokoju. Wchodzimy i się zaczyna – zachwyty, ochy, achy, wyciąganie rąk, buziaki, przytulanki.Panuje ogólna radość, spokój mimo gwaru, jest przyjemnie. I nachodzi mnie taka cicha refleksja. Czy mój synek i córcia też będą jak ja wyczekiwać tego wieczoru spędzonego z tatą przy ubieraniu choinki? Czy jak ja będą czekać na magiczną Narnię? Czy i oni będą czuć tę magię tak silnie jak ta mała blondynka przed laty? I już wiem. Wszystko zależy od nas-mamy i taty. To my jesteśmy teraz twórcami ich wspomnień. My kultywujemy stare tradycje czy wprowadzamy nowe i to nasze przestrzeganie tradycji, nasz spokój, nasza radość w tym świątecznym okresie udzieli się jemu. I myślę, że to najpiękniejszy prezent, jaki możemy im podarować. By i dla nich święta zawsze już kojarzyły się z samymi najpiękniejszymi wspomnieniami. Święta uwielbiam właśnie za ten wspólny czas, każdy etap przygotowań do tej wielkiej wieczerzy.”

Pani Aleksandra G. – książka

„Święta to dla mnie czas, w którym można zwolnić tempo. Usiąść przy wspólnym wigilijnym stole, zostawić wyłączony telefon w drugim pokoju i spędzić czas z tymi, na których nam naprawdę zależy, a dla których w codziennej „bieganinie” brakuje niestety czasu. Święta to moment refleksji oraz przemyśleń, które (mam nadzieję) przyniosą pozytywne efekty w kolejnym roku kalendarzowym ;)”

UWAGA!

Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy proszeni są o podanie w ciągu 3 dni swoich danych niezbędnych do wysyłki nagrody  (imię, nazwisko, adres i telefon dla kuriera) oraz oświadczenia (zgodnego z Regulaminem Konkursów) na adres matleen@gazeta.pl. Jeśli wyłonione w konkursie osoby nie podadzą w terminie swoich danych do wysyłki, nagrodzona zostanie kolejna osoba.
Dane te zostaną przekazane sponsorowi nagród w celu dokonania wysyłki. Nagrody będą wysyłane wyłącznie na terenie Polski.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz