Wygraj zestaw kaw od Cafe Panamera

Moi drodzy,

dziś coś dla wielbicieli kawy ? Wraz ze sponsorem – Cafe Panamera, zapraszam Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania są pyszne kawy ? 

Zadanie konkursowe jest proste:

Dokończ zdanie: „Kawa jest dla mnie…”

Formę odpowiedzi pozostawiam Wam. Może być krótka, długa, możecie dodać zdjęcia, obrazki itd ? Przekonajcie mnie i sponsora, że to do Was powinna trafić nagroda. Nie zapomnijcie o prawach autorskich! Nie dodajemy cudzych zdjęć itd.

Odpowiedzi należy umieszczać pod tym wpisem

lub

wpisem konkursowym na Facebook (klik)

I nie zapomnij spełnić pozostałych warunków konkursu wymienionych w regulaminie.

Regulamin:

Konkurs jest zgodny z ogólnym regulaminem konkursów dostępnym na blogu (tutaj) lub w notatkach na Facebook (tutaj). Przed przystąpieniem do konkursu zapoznaj się z regulaminem. Przy odpowiedzi na zadanie konkursowe proszę napisać „Akceptuję” (jednoznaczne z akceptacją regulaminu) lub zaakceptować regulamin  na Facebook (tutaj).

 1. Zadanie konkursowe:  Dokończ zdanie „Kawa jest dla mnie…”

  Formę odpowiedzi pozostawiam Wam. Może być krótka, długa, możecie dodać zdjęcia, obrazki itd ? Przekonajcie mnie i sponsora, że to do Was powinna trafić nagroda. Nie zapomnijcie o prawach autorskich! Nie dodajemy cudzych zdjęć itd.

 2. Odpowiedzi należy umieszczać pod tym wpisem lub wpisem konkursowym na Facebook (klik). Każda odpowiedź musi być podpisana imieniem lub nickiem i mailem (w przypadku odpowiedzi udzielonej na blogu, podanie maila kontaktowego jest obowiązkowe w celu późniejszego kontaktu). 
 3. Każda osoba może udzielić maksymalnie 3 odpowiedzi. Każdą należy umieścić w osobnym komentarzu.
 4. Nagrody: 2 zestawy kaw Cafe Panamera, każdy zestaw zawiera 3 kawy po 250 g. Jedna osoba może wygrać jedną nagrodę (jeden zestaw).
 5. Sponsorem głównej nagrody jest Cafe Panamera. Biorąc udział w konkursie miło będzie jeśli będziesz miał polubiony/obserwowany fanpage sponsora Cafe Panamera oraz fanpage Słodkie okruszki
 6. Konkurs trwa od 28.01.2021 do 12.02.2021 (włącznie).  (konkurs przedłużony do 12.02)
 7. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 3 dni po zakończeniu konkursu. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w osobnym poście na blogu (informacja pojawi się również na fanpag’u na Facebook). Wyboru zwycięzców dokonam osobiście. Wybór jest ostateczny i nie podlega dyskusji.
 8. Po ogłoszeniu wyników zwycięzcy proszeni są o kontakt w ciągu 3 dni ze sponsorem. Sponsor udziali dalszych informacji dot. wysyłki nagrody. (Uwaga! Sponsor wcześniej otrzyma informacje kto wygrał) Jeśli wyłoniona w konkursie osoba nie skontaktuje się w terminie, nagrodzona zostanie kolejna osoba.
Print Friendly, PDF & Email

63 comments

 1. małgoś says:

  Kawa jest dla mnie ….początkiem
  każdego dnia,
  spotkania z przyjaciółką
  Kawa to rytuał codzienny,
  od lat niezmienny.
  Kocham pić kawę i to wam dziś mówię stawiając kawę na ławę

 2. sadboysfly says:

  Kawa jest dla mnie najdoskonalszym z możliwych przerywników dla każdej możliwej czynności w trakcie dnia. Przerwa na kawę, z kawą, parzenie komuś kawy to idealny pretekst, żeby kogoś poznać lepiej poznać i w najcudowniejszy sposób spędzić wspólnie krótką chwilę.

 3. Justyna Berger says:

  Kawa jest dla mnie najcudowniejszym podarkiem na początek dnia. To takie wejście w kolejny rozdział życia, pełne aromatu, zmysłowości, ciepła. Kawa daje mi poczucie bezpieczeństwa. Przy filiżance kawy zawsze czuję się tak, jakbym była otoczona czułymi ramionami kogoś, kto mnie kocha szczerze, gorąco, bezwarunkowo…

 4. Kaja says:

  Kawa jest stabilnością. „Nawet nie miałam czasu wypić dzisiaj kawy” – zasłyszane w dowolnym miejscu świata potwierdza, że dzień jest normalny tylko wtedy, kiedy jest czas na wypicie kubka czarnej lub z mlekiem. Kawa jest też łącznikiem ponad wszelkimi podziałami.

 5. ulajot says:

  Kawa jest dla mnie uśmiechem losu,
  daje mi spokój kwiatu lotosu,
  daje energię jak silnik- diesel,
  w problemach zawsze daje pociechę.
  Kawa to ziarno z żarem zamkniętym,
  z zapachem mocnym (w roli przynęty!),
  dobra do ciasta (oraz bez niego).
  Czarna, gorąca- piekło?? Skąd- NIEBO!

 6. UrszulaK says:

  Kawa jest dla mnie eliksirem życia, wyrównawczem ciśnienia, regulatorem nastroju. Gorzkim, aromatycznym, egzotycznym napojem bogów, który daje wręcz euforyczne i erotyczne odczucia. Kawa to początek dnia gdy pozostali domownicy, jak w ukropie szykują się do swoich obowiązków, to także środek dnia, gdy mam chwilę wytchnienia od swojej codzienności, i popołudnie kiedy wreszcie mogę zająć się swoją ulubioną książką. Ten, ratujący nastrój napitek towarzyszy mi każdego dnia od wielu lat. I choć gusta się zmieniają, to kawy nigdy nie zamienię, bo nie ma ekwiwalentu, który działały na mnie w podobny sposób.

 7. Lilkaa says:

  Kawa jest dla mnie najważniejszym rytuałem poranka. Każdy jej łyk celebruję jak największe święto. Dzięki niej znajduję chwilę dla siebie, siadam w fotelu z kubkiem w ręku, czując obok mokry nosek rudego kota, by po chwili odkryć głębię i esencję życia. Patrzę przez okno, chłonę, obserwuję, zachwycam się. Zabieram swój umysł w miejsca mu nieznane. W końcu nie czuję się jak pasażer patrzący przez szybę pędzącego pociągu. Dzień za dniem, poranek za porankiem. Te kilka chwil przeżywam najpełniej, najprawdziwiej. Mój umysł odpoczywa, a natłok obowiązków usuwa się gdzieś w cień. Kawa sprawia, że każdy dzień nie jest tylko zwykłą codziennością, ale piękną historią, dzięki której lepiej rozumiem otaczający świat i samą siebie.

 8. Basia says:

  Akceptuję regulamin. Kawa jest dla mnie bodźcem na wstanie, równie ważnym jak taniec i śpiewanie.
  Każdego poranka: ekspres w ruch, zapach – buch i nagle odlatuję, jak na plantacji kawy się czuję. Biodra same w rytm samby się poruszają, kubki smakowe na rozkosz czekają.
  Gdy delikatny zapach kawy poczuję, to emocjonalnie odlatuję. Rumieniec się pojawia, w brzuchu mam motyle – celebruję tę cudowną chwilę.
  W wygodnym fotelu się rozsiadam, o niczym nie myślę, z nikim nie gadam.
  Pierwszy łyk – senność znika w mig, drugi łyk próbuję – gorzkim smakiem się rozkoszuję, a gdy następny łyk wypiję – wiem, że cały dzień z pozytywną energią i uśmiechem przeżyję.
  Ten moment z kawą to moja chwila uniesienia – miłosna fantazja, przyjemna ekstaza i rozkosz dla podniebienia.

 9. Marta says:

  Kawa jest dla mnie afrodyzjakiem, który codziennie budzi mnie na nowo do życia. Jej aromat i zapach rozpala moje zmysły, dając mi chwilę luksusu. Uspokaja mój umysł moje myśli, porawia nastrój, będąc przy tym taka moją małą koleżanką. Dzięki niej mam ekscytujący dzień.
  Jak tu jej nie kochać?
  Skoro ma w sobie tyle dobrego i dobrze na moją osobę wpływającego.

 10. Agnieszka says:

  Kawa jest dla mnie …jak chleb codzienny z nią zaczynam każdy dzień bez niej dzień dla mnie jest jak ból głowy .Ona to mój przyjaciel ,energia na co dzień i dusza do towarzystwa .❤️☕❤️

 11. Beata11 says:

  jasnym promykiem słońca na obolałe serce, jedynym pewnym rytuałem , bez którego nie wyobrażam sobie dnia, a czasami bezsennej,markotnej nocy. Jej kojący zapach jest dla mnie balsamem na skołatane nerwy i panaceum na wszystkie bolączki świata. Już samo słowo”kawa” wyostrza moje zmysły, przynosi ulgę i obiecuje najprzyjemniejsze chwile, których nic nie potrafi zastąpić.To moje najwspanialsze uzależnienie i dozgonna wierność.

 12. AgataSo says:

  Kawa jest dla mnie dopełnieniem dnia,
  Kiedy kawę pije od razu lepiej mi się żyje,
  Gdy ją robię częściej się śmieje mniej smucę, a bardzo szybko się uszczęśliwiam
  Picie kawy jest dla mnie jak wisieńka na torcie każdego dnia, nie umiem się obyć bez kawy, kawa musi być!

 13. Elżbieta Lewandowska says:

  K awa jest dla mnie pobudką na resztę dnia,
  A lbo smacznym kąskiem do ciasteczka,
  W olę wypić kawę niż herbatkę
  A potem z pełną werwą zabrać się do pracy.

 14. brzoza says:

  Kawa jest dla mnie najlepsza na świecie pomaga mężczyznie i kobiecie. Wstaję rano taka rozbita a po wypiciu nie ta kobieta. Żwawa , radosna i pełna humoru uciecha wielka , bo tyle wyboru. Och mam takie piękne marzenie , że kawy na nic nie zamienię.

 15. katee14 says:

  Kawa jest dla mnie chwilą zapomnienia,
  Czasem wyrwanym ze zgiełku dnia.
  Esencją wspomnień, rozmarzenia,
  Jest przyjaciółką, która przy mnie trwa.

  ,,Akceptuję”

 16. Lidka says:

  Kawa to dla mnie eliksir życia
  Jej smak i zapach mnie zachwyca.
  Codziennie rano z namaszczeniem ją piję
  Stawia na nogi, wiem że żyję.
  Jej smakiem długo się delektuję
  Z jej aromatem dobrze się czuję.
  Kawa to napój dla mnie boski
  Znikają po niej wszystkie troski.
  Drugi raz piję ją po obiedzie
  Już pyszne ciasto do niej jedzie.
  Lubię przy kawie celebrować chwile
  Bo przy niej zawsze czas płynie mile.

 17. Dorota says:

  Kawa jest dla mnie kochankiem, ktory codziennie rano wita mnie goraco z ekscytujacym uniesieniem.
  Jest dla mnie przyjacielem, ktoremu w zaciszu pokoju opowiadam swoje radości i smutki.
  Jest moim „drugim ja”- bo przeciez znamy się „jak lyse konie”- tyle juz lat jestesmy razem, tyle razem wspolnie przeczytalysmy książek , obejrzalysmy filmow, tyle przezylysmy wspolnych wypadow za miasto, zeby odpoczac i przywitac sie z przyrodą.
  Wiem , ze mimo uplywu czasu to wlasnie Kawa będzie zawsze ze mna, gdy dzieci i wnuki będą mnie odwiedzać ’ ja przywitam ich wspólnie z moją przyjaciółką KAWĄ ❤☕?

 18. Grażyna says:

  Kawa jest dla mnie napojem, który zmysły rozpala
  smakiem, zapachem koi mą duszę
  czy z mleczkiem, śmietanką czy kardamonem
  co dzień szklaneczkę wypić jej muszę.
  Bez jej zapachu i cudnego smaku
  nie wyobrażam sobie życia swego,
  a najbardziej tej świeżo zmielonej
  poddanej w ekspresie magicznym zabiegom.

 19. VegLucy says:

  Kawa jest dla mnie… porankiem bez pośpiechu w zimowe dni, gdy za oknem pada śnieg.

  To magiczny eliksir, dzięki któremu w ciągu tygodnia mam siłę, by otworzyć laptopa i rozpocząć dzień w pracy.

  Jej zapach unosi się także w mieszkaniu, gdy odwiedzają mnie przyjaciółki i rozpoczynamy gadanie o rzeczach tych istotnych i tych nieco mniej. To moja ulubiona i niezastąpiona towarzyszka.

 20. Żaneta says:

  Kawa jest dla mnie pobudzającym westchnieniem
  O dalekim i gorącym zakątku marzeniem
  Cichym szeptem co miły dreszcz wywołuje na skórze
  Szeptem o tajemniczej arabskiej kulturze
  Podmuchem wiatru, który niesie ze sobą zapach pustyni
  Kluczem do pełnej świeżo palonej aromatycznej kawy skrzyni
  Skrzyni wypełnionej ziarnami kaw z całego świata
  A nad tym ekscytującym zakątkiem motyl lata
  Nektarem boskich kwiatów się upajający,
  Swoim pięknem tak bardzo zachwycający
  To czuję z kawą w dłoni gdy mam zamknięte oczy
  Otwieram je, oddechem łapię pobudzający aromat…niech ten pobudzający zapach cały dzień przy mnie kroczy…

 21. Joanna Józefowicz says:

  Gdyby mała czarna nie była sukienką, byłaby kawą espresso. A gdyby ptak kawka był kawoszem z pewnością wybrałby kawę ziarnistą. Krowa zaś preferowałaby kawę z mlekiem. Wyłożę, a raczej wysypię, kawę na ławę i powiem, że uwielbiam zapach kawy. Bo kawa, to jeden z napojów o najbogatszym bukiecie; jak muzyka w czasie picia rozwija się kolejnymi nutami… .

 22. Tayen says:

  Kawa jest dla mnie wspomnieniem bezpieczeństwa, które otaczało mnie w domu moich dziadków kiedy z babcią mieliłyśmy ziarna starym młynkiem.

 23. Tayen says:

  Kawa to czarny płomień rozkoszy, który pali moją duszę by wyzwolić mnie z nową siłą i mocą by stawiać czoło każdemu nowemu porankowi.

 24. figa100 says:

  Kawa jest dla mnie…JEZIOREM przyjemności…MORZEM przyjemnego ciepełka docierającego do każdej komórki ciała i OCEANEM radości!. Niezależnie od warunków atmosferycznych, każdego ranka zabieram świeżo zaparzoną filiżankę kawy i siadam na werandzie. To chwila wyłącznie dla mnie, oddaję się wówczas kontemplacji natury w przydomowym ogrodzie, a wiosną łapię pierwsze promienie słońca, które przyjemnie ogrzewają moje poliki. To swoista magia chwili, aż chciałoby się powtórzyć za Goethem: „Chwilo trwaj!”… . Podziwiam wtedy piękno świata w najprostszych jego przejawach, zachwycam się śpiewem skowronka w ogrodzie i widokiem misternie utkanej pajęczyny, na której lśnią kropelki rosy…. Popijam wówczas swoją ulubioną kawusię i myślami odbiegam daleko, tam, gdzie sięgają moje marzenia… . Wtedy dostrzegam także to, co zasugerował w jednym ze swych utworów Wolter, mianowicie, że „żyjemy w najlepszym z możliwych światów” choć oczywiście nie pozbawionym wad i problemów… . Warto zatem dalej „uprawiać swój ogródek” najlepiej jak się da i cieszyć się z małych rzeczy, wszak jak śpiewa S.Grzeszczak „wzór na szczęście w nich zapisany jest”.

 25. Justyna Więczkowska says:

  Kawa jest dla mnie niczym silnik dla auta,
  Co rano jest to Moja przetargowa karta,
  Bez niej jestem po prostu nic nie warta,
  czuję się jakbym była wewnętrznie rozdarta!
  To ona rozbudza me zmysły i ciało,
  gdy jej nie smakuję krzyczę „Mało MAŁO!”,
  a gdy już jej skosztuję energią by tylko emanowało,
  Jej smak do życia pobudza me ciało!Jest dla mnie niczym powietrza tchnienie,
  na jej widok z moich ust wydobywa się ciche westchnienie

 26. Bożena says:

  Kawa jest dla mnie jak szampan z rana, jak trufle i kawior do tego szampana! Powodów, dla których nie wyobrażam sobie dnia bez kawy jest tyle, ile ziaren w paczce – wszystkich nie zliczę, ale zostając przy matematyce, kilka wyliczę: kawa w ułamku sekundy odejmuje senność, dodaje energii, mnoży przyjemność, dzieli się orzeźwiającym aromatem, potęguje apetyt na życie, procentuje świetnym humorem! Wynik jej picia: zero smutków, radość życia!

 27. Swiety says:

  Kawa jest dla mnie napojem, w którym znajdziemy pobudzającą kofeinę, trochę witamin i około 800 związków, które jednak zmieniają ten napój w niepowtarzalną ambrozję o nieziemskim smaku i zapachu.

 28. Angelika says:

  Kawa jest dla mnie sygnałem, że właśnie mam 15 minut relaksu i oderwania się od codzienności. Za to fusy po kawie zawsze używam do zrobienia peelingu twarzy, ciała i dłoni. Najlepszy naturalny peeling bez ponoszenia dodatkowych kosztów a działanie rewelacyjne ?
  „Akceptuję”

 29. basial. says:

  Kawa jest dla mnie najmilszą chwilą każdego dnia
  spędzaniem czasu z bliskimi,
  momentem zadumy, odpoczynku,
  Codziennością i „świętością”..
  Po prostu ze mną jest

 30. Agata says:

  Kawa jest dla mnie… zawsze dobrym pomysłem! Nie będę się rozwodzić nad jej aromatem, cudownymi właściwościami, czy tym, że rozpoczyna mój poranek i często właśnie dzięki niej potrafię przetrwać dzień. Mam za to kilka ciekawostek na temat kawy, w sam raz do poczytania przy filiżance tego zacnego napoju:
  Kawa wzięła swą nazwę od arabskiego „gahwah” lub tureckiego „kahweh”, czyli „usuwający zmęczenie” lub „siła podnosząca” – całkowicie się z tym zgadzam.
  Kawa to tzw. czarne złoto, czyli drugi po ropie naftowej towar świata.
  Nawet Japonia, czyli kraj typowo herbaciany z rozkoszą zdradza herbatę z kawą właśnie!
  We Lwowie z kolei jest świetna kawiarnia „Kopalnia Kawy”, którą miałam okazję odwiedzić i prawie dałam się nabrać, że faktycznie kawę tam wydobywają spod ziemi!
  Aktualnie w Polsce mamy w końcu trochę śniegu, na ślady po soli na brązowych butach świetnie nada się wystudzona kawa, która z łatwością je usunie!
  Kofeina zawarta w kawie przyspiesza przemianę materii, a kobiety, które piją 2 kawy dziennie rzadziej zapadają na depresję! W dodatku kawa ogranicza rozwój próchnicy…
  Co ciekawe, w starożytnej Arabii powodem, dla którego żona mogła rozwieźć się z mężem było nie zagwarantowanie przez męża odpowiedniej ilości kawy!
  Owoce podobno są zdrowe? No właśnie, a kawa jest owocem!
  Kawa jest paliwem dla ludzie, ale naukowcy wymyślili sposób jej przetwarzania na biodiesel, kto wie, może niedługo nasze pojazdy będą zasilane tak pięknie pachnącym aromatem?
  Kawa jest wszędzie, na całym świecie, wynoszę z tego, że cały świat nie może się mylić: kawa jest po prostu świetna!

  Akceptuję regulamin.

 31. Afrodytka says:

  Kawa jest dla mnie nawykiem i uzależnieniem. Zaczyna mój dzień, a także go zamykam dzięki niej spędzam miło czas z bliskimi oraz poznaję nowych ludzi. To moja rozrywka oraz chwila relaksu. Jej zapach dodaje mi energii i koi moje zmysły, a smak dopełnia te przyjemność zmysłów i podnosi poziom endorfin. To prawdziwy napój Bogów, a nie jakieś mleko z miodem :p nie zaleznie, czy to mała czarna, czy z mlekiem, czy smakowa – kawa to poprostu życie.

 32. Iza S. says:

  Akceptuje regulamin.
  Kawo, Ty jesteś jak zdrowie
  I ten tylko się dowie,
  Kto Cię stracił.

  Kawa jest dla mnie zdrowiem – zawiera przecież mnóstwo przeciwutleniaczy, a czarna i bez cukru (mniam), ma tylko 1 kcal 😉 Kawa jest dla mnie również spokojem! Mam swoje rytuały: rano mielę odpowiednią ilość w młynku (25g), gotuję wodę do temperatury 86*C i zaparzam ją w swoim ukochanym Aeropressie. Po południu robię kawę dla siebie i męża- do tego sluży mi Hario. A latem uwielbiam przygotować sobie dwudziestoczterogodzinne cold brew.
  Nie wyobrażam sobie życia bez kawy. To nie tylko napój – dla mnie to styl życia!

 33. Karolina SW. says:

  Kawa jest dla mnie jedynym właściwym sposobem na rozpoczęcie każdego dnia. To ona mnie rano budzi do życia i dodaje energii na caly intensywny dzień. Dzięki kawie jestem w stanie sprostaćwszystkim wyzwaniom, nawet gdy ilość snu była niewystarczająca. Do tego kawa jest dla mnie także najlepszym deserem. Czy to czarna czy z mlekiem, a nawet z przyprawami zawsze stanowi mój ulubiony napój, po który sięgam kiedy to tylko możliwe. Nie wyobrażam sobie dnia bez kawki 🙂

 34. arturionidas says:

  Kawa jest dla mnie jak płyn przez poetów ponad inne wybrany, Który wielbił Wolter, Wergilemu nieznany;
  To ty, boska Kawo, ty, nektarze prawdziwy,
  Nie kołacząc głowy, dajesz sercu rytm żywy.
  Nawet gdy podniebienie jest wiekiem sterane,
  Sączę z rozkoszą twoje krople czarne.
  Jakżeż lubię przyrządzać twój napój rozkoszny,
  Nikt mnie nie zastąpi w tym trudzie radosnym.
  Na gorącym palniku sam ziarna obracam,
  Złoto na rzecz czerni swój kolor zatraca.
  Ja sam sprawiam, że Owoc w maszynce złożony
  Trzeszczy raz po raz, zębem żelaznym miażdżony.
  l zachwycony wonią, sam twój proszek płodny
  Rzucam nad palnikiem w odmęt fali wodnej.
  Patrzę, jak raz spokojne, raz wzburzone głębie
  Delikatnie, wirami czarną otchłań kłębią.
  Na koniec płynem twoim męty zwyciężone,
  Płyn twój, ma filiżanka, miód amerykański
  Wyciśnięty z mlecza słodkich trzcin afrykańskich.
  Wszystko już gotowe, w japońskich czerepach
  Łączysz ty sama jedna dwojga światów szczepy.
  Więc przyjdź, boski nektarze, uczyń mnie natchnionym.
  Ciebie pragnę, pustelni i mej Antygony.”

 35. marcin says:

  Kawa jest dla mnie treścią poranka.
  Z jej aromatem przecieram oczy,
  Smak budzi zmysły, by w dzień ów wkroczyć.
  Jest taki moment, ulotna chwila,
  Gdy widzę pierwsze słoneczka błyski,
  A pierwszym łykiem, gdy czas zatrzymał się,
  Wtedy kawa jest dla mnie wszystkim.

 36. Zuzanna says:

  Kawa jest dla mnie ciepłym otuleniem zimnego poranka, magicznym momentem dla zmysłów, elementem powolnego rytuału self care, cichym kompanem do przemyśleń, podejmowania decyzji czy zwykłego odpoczynku. Gdy tylko nabiorę ochoty potrafi być ciężka, mocna i gorzka, innym razem delikatna, słodka, zakończona chmurką z pianki. Jest moją małą miłością, która nie ocenia, nie opuszcza, która akceptuje i trwa ?

 37. Joanna says:

  Kawa jest dla mnie jak świeże powietrze po burzy- orzeźwia i karmi wszystkie zmysły. Jest jak tęcza na ciemnym niebie- daje blask i nadzieję. Jest jak kropla rosy dla motyla w letni dzień. .Kawa jest źródłem młodości i energii każdej chwili. Jest poematem i odą do młodości. Wspomnieniem szalonych lat młodości i nadzieją na kolejne. Kawa jest oddechem morskiej bryzy dla zagubionych statków. Kompasem podczas sztormu . Kawa , kawa jest marzeniami i westchnieniem

 38. Malg says:

  Kawa jest dla mnie jednym z najcenniejszych darów natury, małą przyjemnością, na którą pozwalam sobie bez wyrzutów sumienia, idealnym pretekstem do spotkania z dawno niewidzianymi koleżankami, pocieszycielką, która rozgania ciemne chmury i zastrzykiem energii, gdy życie stawia przede mną kolejne wyzwania. Kawa kojarzy mi się z domem, ze słońcem i muzyką, z siłą i wolnością, z inteligentnymi rozmowami do samego rana, których treść na zawsze pozostaje w pamięci, z beztroskim tańcem, który trwa, dopóki nogi nie odmówią posłuszeństwa i z nowym dniem, który oznacza nowe możliwości i doświadczenia.

 39. patka9002 says:

  Kawa jest dla mnie czymś więcej, niż tylko aromatycznym napojem. Lubię gdy jej głęboki aromat budzi mnie co rano ze snu, łaskocząc swym zapachem w nos, zachęcając do wstania i powitania nowego dnia. Dodaje mi energii do działania i tak jak muzyka zbliża do siebie ludzi. Sprawia, że z optymizmem spoglądam w przyszłość. Lubię jej wytrawny smak, a filiżanka napoju o głębokim czekoladowo brązowym kolorze jest dobra na każdą porę dnia i okazję: na spotkanie w gronie przyjaciółek, podwieczorek w rodzinnym gronie czy na leniwe popołudnie z książką w fotelu. Dodaje smaku życiu i chwilom, podkreśla momenty warte zapamiętania. Nie wyobrażam sobie bez niej dnia. Jej picie to dla mnie rytuał, uroczysty moment, łagodzi obyczaje, dodaje smaku i splendoru nawet najzwyklejszemu spotkaniu. Jest w moich oczach napojem wykwintnym, dlatego wymaga podania w filiżance z delikatnej porcelany. Kawa jest wyjątkowa tak jak chwile spędzone w jej towarzystwie…  

Dodaj komentarz