Uczta dla dwojga. Zdrowa dieta dla mamy i dziecka. Recenzja.

uczta-dla-dwojga-recenzja-ksiazkiuczta-dla-dwojga-zdrowa-dieta-dla-mamy-i-dziecka-recenzja-4

Dziś polecam Wam kolejną książkę pełną pysznych przepisów. Jednak nie jest, to tradycyjna książka kucharska. Autorki Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Monika Mrozowska stworzyły wspaniały poradnik dla przyszłych mam. Mam które nie tylko chcą dobrze zjeść, ale przede wszystkich zjeść zdrowo i smacznie dostarczając zarówno sobie jak i maleństwu, które noszą pod serduszkiem odpowiednią ilość składników odżywczych. Książka „Uczta dla dwojga”, to aż 240 stron pełnych pysznych inspiracji na zdrowe posiłki, porady dietetyczne i ćwiczenia dla przyszłych mam.

Na początku autorki przedstawiają nam pokrótce ich historię w drodze do bycia mamą wspaniałych, zdrowych maleństw.

„Udało się. Jestem mamą trójki cudownych dzieci. Nie wiem, jaka w tym moja zasługa, jaka kogoś czuwającego tam, „na górze”, a ile jest dziełem szczęśliwego przypadku. Ale mam pewność, że zrobiłam, co w mojej mocy, by dać moim dzieciom jak najlepszy start” A teraz niech ta moc będzie z Tobą! 🙂 „

– Monika Mrozowska (aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana)

uczta-dla-dwojga-zdrowa-dieta-dla-mamy-i-dziecka-recenzja-3

Katarzyna Błażejewska-Stuhr, jest nie tylko mamą, ale również dietetykiem. Na pytanie „Więc jaką dietę powinna stosować Ciężarówka?” Odpowiada prosto i krótko – „Zdrową i umiarkowaną!” Pani Katarzyna dzieli się z nami nie tylko swoją historią, ale też wieloma cennymi uwagami dotyczącymi zdrowego i dobrego odżywiania w okresie ciąży. Bardzo mądrze i ciekawie napisany rozdział, który polecam przeczytać każdej przyszłej mamie.

Kolejne strony książki, to już zbiór wielu pysznych przepisów, które dodatkowo wzbogacone są o piękne i niezwykle apetyczne zdjęcia. Smaczne i zdrowe pyszności, aż kuszą z każdej strony. I choć mój czas bycia „ciężarówką” już dawno minął – jestem mamą dwójki najwspanialszych maluszków na świecie – tak wiem, tak pisze każda mam 🙂 Ale drogie mamy przecież to cała prawda 🙂 – to bardzo zainteresowałam się przepisami zawartymi w książce. Myślę, że wiele z nich wprowadzę do swojej diety. Zdrowia nigdy nie za wiele. Autorki polecają nam np. przepisy na: zupę pomidorową z mlekiem kokosowym, kotlety z kaszą jaglaną, makaron z sosem dyniowym, warzywa indyjskie, sałatę z burakami i botwiną, ziemniaki z kapustą i wiele innych.

uczta-dla-dwojga-zdrowa-dieta-dla-mamy-i-dziecka-recenzja-5 uczta-dla-dwojga-zdrowa-dieta-dla-mamy-i-dziecka-recenzja-1

Koniec książki wieńczą ćwiczenia dla ciężarnych – podzielone na trymestry.

uczta-dla-dwojga-zdrowa-dieta-dla-mamy-i-dziecka-recenzja-2

W książce „Uczta dla dwojga” znajdziemy wszystko co powinnyśmy wiedzieć o żywieniu podczas ciąży, a także odpowiednio zbilansowane i smaczne menu oraz porady dotyczące aktywności fizycznej z propozycjami ćwiczeń. Polecam Wam tą książkę, bo jest nie tylko pięknie wydana, ale przede wszystkim mądrze napisana 🙂

Inne ciekawe  poradniki  (nie tylko dla mam) znajdziecie w księgarni internetowej taniaksiazka.pl. Polecam zajrzeć, ja już sobie upatrzyłam kolejne książki, które na pewno wzbogacą moją biblioteczkę.

 

„Uczta dla dwojga”
Autorki:Katarzyna Błażejewska-Stuhr, Monika Mrozowska
Objętość: 230 strony
Wydawnictwo: Zwierciadło

taniaksiazka

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz