To, co zostawiła Ellen Marie Wiseman – recenzja książki

Dziś kilka słów o kolejnej książce, która tak naprawdę zaciekawiła mnie już samym krótkim podsumowaniem jakie znajduje się na jej okładce:

PROWOKUJĄCA HISTORIA

O TĘSKNOCIE ZA POCZUCIEM

PRZYNALEŻNOŚCI I TAJEMNICACH.

KTÓRE MOGĄ ODMIENIĆ NAWET

NAJBARDZIEJ ZWYCZAJNE ŻYCIE

Taka właśnie „zachęta” do czytania plus ciekawa graficznie okładka widnieje na książce autorstwa Ellen Marie Wiseman ”To, co zostawiła” z księgarni TaniaKsiazka.pl. Czy moje zaciekawienie minęło podczas czytania książki? Czy pozycja była tak samo prowokująca i zachęcająca jak sam opis na okładce?

O czym właściwie jest książka? Opisuje ona historię dwóch bohaterek. Izzy i Clary. Pierwsza, to siedemnastolatka, która przeżyła straszną traumę. Dziesięć lat temu straciła ojca, który został zastrzelony przez jej własną matkę. Dziewczyna tuła się po domach zastępczych. W końcu jednak trafia do dobrych ludzi i zaczyna pomagać w sprzątaniu muzeum, gdzie odnajduje stos nieodczytanych listów… A co z Clarą? W młodym wieku postanowiła wyjść za włoskiego imigranta. Jej ojciec nie zaakceptował jednak jej wyboru i wysłał córkę do ośrodka dla obłąkanych. Jednak rodzinny majątek zaczął się kruszyć i ostatecznie dziewczyna ląduje w publicznym przytułku. To co tam przeżywa, z czym musi się zmierzyć, aż mrozi krem w żyłach…

Powieść autorstwa Ellen Marie Wiseman, to historia, która momentami wywołuje łzy lub przerażenie. Autorka porusza w niej naprawdę poważne tematy, takie jak los ludzi w przytułkach czy to jak traktowane są osoby w ośrodkach dla obłąkanych. Pokazuje też to jak moc tajemnic, może w mgnieniu oka zmienić każde życie. Jest to naprawdę bardzo poruszająca i uświadamiająca powieść.

Akcja powieści toczy się  w dwóch różnych sferach czasowych. Rozdziały opisujące historię Izzy, to teraźniejszość, a te ukazujące losy Clary, to przeszłość. Raz czytamy o jednej dziewczynie, raz o drugiej. Jednak nie wprowadza, to zamętu. Wręcz przeciwnie. Chce się czytać więcej i więcej by poznać obie historie, które w ostatecznym rozrachunku więcej łączy niż dzieli.

Naprawdę polecam ten kryminał z księgarni TaniaKsiazka.pl  Autorka ma swoisty dar – potrafi zaskoczyć, nagle zmienić bieg, dodać coś niespodziewanego, coś co sprawia, że od tej powieści po prostu nie można się oderwać. Na zerwałam dla niej całą noc 😉 Ciekawe jak będzie z Wami? 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz