Skup książek. Jak to działa? Kto i gdzie może kupić nasze księgozbiory?

Skup książek. Jak to działa? Kto i gdzie może kupić nasze księgozbiory?

„Kochajcie książki. One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń. One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka.”

– Maksym Gorki

Książka… Dla mnie to nie tylko kartki i „jakieś” słowa przelane na papier. Książka, to coś więcej. Jednak czy nie zdarza się wam, że wśród waszych księgozbiorów znajdziecie coś co akurat nie jest dla was? Może jakieś stare historyczne książki po dziadku, albo jakieś książki naukowe po które na pewno nie sięgniecie? I co wtedy z nimi zrobić? Czy dalej upychać je po szafach czy lepiej oddać w dobre ręce i jeszcze na nich coś zarobić? Ja polecam wam jednak tą drugą opcję. Za pieniądze możecie przecież uzupełnić wasze księgozbiory o coś o wiele lepszego lub kupić coś co Wam akurat jest potrzebne 🙂

Ale jak to działa? Kto i gdzie może skupić nasze księgozbiory?

Warto w tym celu zajrzeć na stronę skupksiazek.pl Antykwariat skupuje księgozbiory zarówno od instytucji czy firm, jak i osób prywatnych. Cały proces jest prosty:

I. Najpierw należy się skontaktować telefonicznie lub e-mailowo. Tu nastąpi wstępna weryfikacja zgłoszonego księgozbioru pod kątem jego zawartości merytorycznej oraz handlowej.

II. Następnie będziemy poproszeni o stworzenie listy tytułów pozycji w formacie .xls lub .xlsx, które posiadamy w swej biblioteczce – tytuł, autor, rok wydania. Osoby, dla których wygodniejsze jest zrobienie zdjęć również mają taką możliwość.

III. Na tym etapie ustala się warunki współpracy – mamy do wyboru rozliczenie komisowe lub zakupy gotówkowe w bardzo atrakcyjnych cenach.

IV. Kolejnym etapem jest odbiór książek. Co ważne! Nie zajmujemy się tym sami. Książki zostaną od nas odebrane. Skup działa praktycznie w całej Polsce, od Gdańska, Gdyni, Poznania, Białegostoku, poprzez Warszawę, Wrocław, Rzeszów na pobliskim Krakowie i Zakopanem skończywszy – nie pomijając przy tym oczywiście mniejszych miejscowości. Nie ponosimy żadnych kosztów.
Po przyjeździe następuje weryfikacja wcześniejszej analizy księgozbioru(ilość książek, stan techniczny, itp.). Następnie podpisana zostaje umowa komisowa bądź umowa kupna-sprzedaży. 

V. Ostatni etap. Zakupione książki zostają wprowadzone na platformę sklepu internetowego oraz Allegro

Jakie książki można sprzedać?

W szczególności są to książki z następujących dziedzin:

 • Książki naukowe oraz popularnonaukowe
 • Książki do nauki języka obcego
 • Książki obcojęzyczne
 • Albumy
 • Przewodniki i książki podróżnicze
 • Poradniki
 • Książki sprzed 1950 roku
 • Literatura faktu

Jeśli macie takie książki w swoim domy lub np. na strychu u babci i nie wiece co z nimi zrobić. Warto zadzwonić na telefon podany na stronie antykwariatu. Może akurat okażą się cenne 🙂

Print Friendly, PDF & Email

4 comments

 1. Marta K says:

  Absolutnie polecam. Już nie raz korzystałam z usług tej platformy. Przynajmniej od razu sprzedałam sporą ilość książek, nie bawiłam się w wystawianie na allegro czy olx, nie musiałam latać pojedynczo na pocztę. Dla mnie rewelacyjne rozwiązanie 🙂

Dodaj komentarz