Rok z Linneą. Wyd. Zakamarki. Recenzja

rok-z-linnea-recenzja-1Dziś chciałabym polecić Wam książkę „Rok z Linneą” Christiny Björk, Leny Anderson. Idealna pozycja dla każdego małego odkrywcy. Tytułowa Linnea, to wesoła i ciekawa świata dziewczynka, która pokazuje jak interesująca i wyjątkowa jest przyroda przez cały rok. Miesiąc po miesiącu opowiada nam o swoich odkryciach i ciekawych zajęciach w domu i poza domem. W styczniu Linnea opowiada o dokarmianiu ptaków, w lutym o tym, co się dzieje pod śniegiem, w marcu jak dbać o przyrodę, a w październiku pokazuje jak stworzyć wspaniałą, barwną koronę ze spadających jesiennych liści. W każdym miesiącu znajduje coś fascynującego! To naprawdę niezwykły przewodnik po świecie natury dla najmłodszych.

rok-z-linnea-recenzja-7

Autorka Christina Björk stworzyła wspaniałą, ciekawą książę, pełną cennych informacji. Książka nie tylko rozbudza ciekawość małych odkrywców, ale także uczy. Linnea pokazuje, który bez jest jadalny, a który trujący. Uczy jak ugotować zupę z pokrzywy, jak zapleść piękny wianek czy własnoręcznie zrobić ozdoby choinkowe. A wszystko, to jest napisane z lekkością. Dodatkowym atutem książki są piękne ilustracje Leny Anderson, które zachwycają bogatymi szczegółami i naturalnością. Uśmiechnięta Linnea wita nas z każdej strony książki i zachęca do poznania przyrody i wspólnej zabawy. Polecam Wam tą niezwykłą książkę z całego serca.

A czy Wasze dzieci też lubią być małymi odkrywcami jak tytułowa Linnea? A może pomagają Wam gotować pyszne dania w kuchni? Ja z córeczką zawsze robię pyszne sałatki i pieczemy babeczki. Ileż przy tym zabawy i odkryć. Podzielcie się proszę Waszym pysznym i zdrowym daniem lub pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi. Zainspirujmy się przygodami Linney.

rok-z-linnea-recenzja-6

rok-z-linnea-recenzja-5

„Rok z Linneą”
Tekst: Christina Björk
Ilustracje: Lena Anderson
Objętość: 60 stron
Oprawa: twarda
Wiek: 6+
Wydawnictwo: Zakamarki

 
Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz