Recenzja. Pokochać Boga – Tadeusz Niwiński.

recenzja-pokochac-boga-tadeusz-niwinski-3 

Kolejna książka Tadeusza Niwińskiego, autora niezwykle poczytnego poradnika na temat motywacji, celowego życia oraz rozwoju osobowości z 1993 roku – “JA”, a także m.in. podręcznika dla Klubów Ludzi Sukcesu “TY” oraz poradnika poświęconego partnerstwu “MY”.

recenzja-pokochac-boga-tadeusz-niwinski-4

“Pokochać Boga” Tadeusza Niwińskiego w nieoczywisty sposób podejmuje temat religii. Autor uważa, że Boga najpierw należy dobrze zrozumieć, aby Go pokochać. Z założenia kontrowersyjne ujęcie tematu ma na celu zainspirowanie czytelnika do racjonalnego podejścia do Boga i mądrego wykorzystania swojego ulotnego życia na tym świecie. Książka napisana jest w sposób prosty. Tadeusz Niwiński nie boi się pokazywać innym swojego podejścia do tak “delikatnego” tematu jakim jest miłość do Boga. Czy zgodzimy się z autorem? Czy rzeczywiście miłość można podzielić na 9 składników: poznanie, akceptacja, podziw, szacunek, intymność, namiętność, oddanie, zaangażowanie, odpowiedzialność? Czy zgadzamy się z autorem, że “szacunek Bogu najlepiej oddać poprzez entuzjastyczne zainteresowanie zrozumieniem świata, życia i siebie”? Na te i wiele pytań po przeczytaniu książki musimy odpowiedzieć sami. Niewątpliwie książka choć kontrowersyjna, napisana jest w sposób ciekawy. Czasem warto poznać opinię i podejście innych na dany (nie ukrywam bardzo poważny i ważny) temat.

recenzja-pokochac-boga-tadeusz-niwinski-2

recenzja-pokochac-boga-tadeusz-niwinski-1

 

 

„Pokochać Boga”
Autor: Tadeusz Niwiński
Objętość: 88 stron
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Feeria

 

Książkę możecie nabyć tutaj:

logo__zdrowepodejscie

http://zdrowepodejscie.pl/

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

  1. Megly says:

    Nie znam tej książki. Nie jestem jakąś wielką fanką zbyt dużej ilości ilustracji w książkach. Jednak jeśli treść przemawia to i formę podania można przełknąć 😉 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz