Podróże po Europie

Podróże po Europie (1)

Jak to zwykle bywa na początku zaczyna się tylko od marzeń. A potem mała iskra i… zaczynamy planować. Od zawsze chciałam wybrać się w podróż po Europie, wsiąść do samolotu (mierząc się tym samym z moim odwiecznym wrogiem – lękiem wysokości) i wyruszyć w podróż, którą planuję od lat.

Podróże po Europie (2)

Najważniejszy jest dobry plan. Gdzie? Co chcemy zobaczyć? Ile będzie nas kosztować cała podróż? Jaki środek transportu wybrać? Zaczęliśmy więc planować. Tak Paryż… to moje marzenie. I od tego się zaczęło. Ale jak je ziścić? Przede wszystkim należy zaplanować dokładnie wydatki i termin, zaplanować co chcemy zobaczyć, sprawdzić atrakcje, ewentualne noclegi itd. Na początku od razu odrzuciliśmy pomysł zwiedzania Europy samochodem. Postawiliśmy na lot samolotem. Z pozoru wydawałoby się, że jest to dużo droższy wydatek. Nic bardziej mylnego.  Loty po Europie wcale nie muszą kosztować dużo. Wystarczy znaleźć dobrą stronę, w której na bieżąco możemy szukać tanich połączeń. Czasem naprawdę trafia się fantastyczna okazja. I tak np. moi znajomi odbyli swój pierwszy lot samolotem w ramach rocznicy ślubu dosłownie za bezcen. To był dodatkowy bodziec, aby samemu też spróbować 🙂

Nasz pierwotny plan na podróż i zwiedzanie Paryża poszerzył się o rejs gondolą po weneckich kanałach, sławne macarons, podróż po Lazurowym Wybrzeżu, odwiedzenie największego zoo w Europie (w końcu dzieci kochają zwierzęta), obejrzenie corridy na żywo i … wiele wiele innych. Na razie to tylko marzenia. Ale coraz bardziej realne. Czasem wystarczy zacząć od czegoś mniejszego. Myślę, że nasze marzenie o podróży po Europie się już niedługo ziści. Na pewno od razu nie uda się wszystkiego zwiedzić, polecieć wszędzie, ale małymi kroczkami będziemy realizować nasz cel. Wystarczy mieć dobry plan, rozejrzeć się po ofertach, bo czasem naprawdę może trafić się coś idealnego.

Podróże po Europie (3)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz