Orzechowe kuleczki sylwestrowe

orzechowe-kuleczki-sylwestrowe

orzechowe-kuleczki-sylwestrowe-1

Dziś polecam Wam pyszne, szybkie w przygotowaniu orzechowe kuleczki sylwestrowe. Dlaczego sylwestrowe? Bo idealnie nadają się na każdą uroczystość / imprezę, również tą podczas której już niedługo pożegnamy Stary, a powitamy Nowy Rok. Na takie przyjęcia najlepsze są szybkie, małe (na jeden kęs) pyszności. Polecam Wam takie orzechowe kuleczki również od tak jako małą słodycz lub coś dobrego do popołudniowej kawy lub herbaty. Spróbujcie.

orzechowe-kuleczki-sylwestrowe-2

Składniki:

Przygotowanie:

Herbatniki rozdrabniamy w misie blendera z nożami. Pokruszone herbatniki przesypujemy do miski, dodajemy 3 pełne łyżki masy orzechowej i pełną łyżkę nutelli. Całość mieszamy łyżką (niejako rozcierając masę), aż do dokładnego połączenia składników (jeśli zajdzie taka potrzeba można dodać więcej masy orzechowej pod koniec mieszania – ja dodałam jeszcze 1/2 łyżki). Na koniec masę ugniatamy szybko w dłoniach, powinno się dać z niej stworzyć w prosty sposób kulę/walec. Po czym odrywamy kawałki masy tworząc w dłoniach kuleczki wielkości orzecha włoskiego (lub mniejsze / ciut większe w zależności od upodobań). Kuleczki obtaczamy w orzechowym krokancie. Kuleczki można podać od razu lub schłodzić w lodówce.

orzechowe-kuleczki-przygotowaniaorzechowe-kuleczki-przygotowanieorzechowe-kuleczki-etap-przygotowan

Uwaga! Jeśli użyjecie innej masy orzechowej/innych ciasteczek należy dostosować odpowiednio ilość składników, aby kuleczki były zwarte i się nie rozpadały/zbytnio nie lepiły. Może zajść konieczność schłodzenia masy najpierw w lodówce zanim zaczniemy lepić kuleczki. 

orzechowe-kuleczki-sylwestrowe-4orzechowe-kuleczki-sylwestrowe-3

Smacznego

zBLOGowani.pl

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz