Ogarnij się i zacznij żyć! Porady dla nie całkiem doskonałych.

Ogarnij się i zacznij żyć! Porady dla nie całkiem doskonałych. (1)Codzienność, to nowe wyzwania, niekończąca się lista zadań do zrobienia, nowe zmartwienia, nowe problemy… W naszym życiu czasem świat staje na głowie, a my wraz z nim. Próbujemy wszystko pogodzić, wyjaśnić, ze wszystkim zdążyć, a do tego chciałybyśmy być idealne. W końcu innym się udaje. Dlaczego nam nie? Może jak dam z siebie jeszcze więcej…? Obecny świat, to ciągła gonitwa do perfekcji, doskonałości w życiu zawodowym, prywatnym, w byciu perfekcyjną panią domu, nienaganną mamą, najlepszą żoną, piękną, stylową kobietą… Jednak w końcu trzeba stanąć i powiedzieć STOP! Trzeba zmienić coś w swoim życiu i nie dążyć do ciągłej doskonałości, przestać się zamartwiać i po prostu BYĆ SZCZĘŚLIWĄ. Ale jak, to zrobić? Jak zmienić swoje podejście, które wymusza na nas świat, telewizja, znajomi? Polecam Wam zacząć od przeczytania wspaniałej, lekkiej książki o prostym i trafnym tytule „Ogarnij się i zacznij żyć!” Lucii Taboada.

Dlaczego Wam polecam akurat tą książkę? Co w niej takiego niezwykłego? Otóż przede wszystkim nie jest to typowa ciężka, „sucha” pozycja motywacyjna. Już sam tytuł i wspaniałe ilustracje Requel Córcoles wywołują uśmiech i pozytywny nastrój u czytelnika. Książkę czyta się naprawdę lekko, dosłownie „pochłaniając” każdą stronę. Zawarte w niej informacje i wskazówki są bardzo jasne i proste. Czytając książkę ma się wrażenie, że autorka pisze typowo do nas. Książka „Ogarnij się i zacznij żyć!”, to lektura dla każdego kto zmaga się z obecnym światem i ciągłym dążeniem do ideału. Musimy w końcu na chwilę przystanąć i przestać biec tam gdzie inni nam każą, przestać dążyć do perfekcji, przestać się porównywać z innymi, wiecznie zamartwiać… Mówiąc krótko – musimy zacząć żyć!

Książka podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich, to krótkie i bardzo trafne wprowadzenie w temat oraz prezentacja ekspertów towarzyszących nam na każdej karcie książki. Są nimi neurobiolog, psycholożka, trener osobisty i Diablica – czyli ten wewnętrzny głos, który ciągle widzi wszystko w czarnych barwach, krytykuje, dołuje (też ją znacie?). Z pomocą psychologa mamy nabrać pewności siebie i wzmocnić swoją samoocenę, a także nauczyć się w pełni wykorzystywać swoje możliwości. Neurobiolog przekazuje nam wiedzę na temat działania mózgu i korzyści płynących z pozytywnego myślenia. A trener osobisty przedstawi ćwiczenia fizyczne, obejmujące elementy jogi i medytacji, które poprawią naszą kondycję i ogólne samopoczucie.

Ogarnij się i zacznij żyć! Porady dla nie całkiem doskonałych. (2)

Następnie autorka prezentuje 5 najpopularniejszych powodów do zmartwień: miłość, wygląd, zdrowie, praca, przyszłość. Czytając opisy, patrząc na barwne ilustracje obrazujące temat tylko „potakuje się głową”…

Ogarnij się i zacznij żyć! Porady dla nie całkiem doskonałych. (4)Ogarnij się i zacznij żyć! Porady dla nie całkiem doskonałych. (3)

Druga część książki, to szczegółowy plan działania rozpisany na 21 dni. I w przeciwieństwie do naszych codziennych obowiązków i niekończących się list zadań jakie sobie wyznaczamy, ten plan to same przyjemności: proste rozwojowe zadania, spacer, medytacja… Każdy dzień i każda porada jest szczegółowo i prosto opisana, tak abyśmy bez problemu mogły dojść do wyznaczonego celu, przestać się zamartwiać, dążyć za niedoścignionym… po prostu zacząć ŻYĆ! Wspaniałe porady, które każda z nas powinna zastosować w swoim życiu.

„Kiedy więc wewnętrzna Diablica zaatakuje cię jakimś komentarzem, osądem, docinkiem czy uprzykrzającą życie emocją, wyrzuć je do śmieci.

I pamiętaj, że w przeciwieństwie do plastiku i szkła, negatywnych myśli nigdy nie należy poddawać recyklingowi.”

 Szczerze polecam Wam tą książkę.

 

 

 Książkę możecie nabyć w sklepie ZdrowePodejście.pl

logo__zdrowepodejscie

 

 

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz