Naciśnij mnie, Porysuj mnie – recenzje książek dla dzieci

Dziś kilka słów o dwóch książkach dla najmłodszych – „Naciśnij mnie” i „Porysuj mnie”, które możecie nabyć na stronie Wydawnictwa Babaryba. Autorem obu książeczek jest Herve Tullet. Ten francuskim artysta rozpoczął swoją przygodę wydawniczą książką „Naciśnij mnie”.

Naciśnij mnie, to najprostsza z możliwych opowieści o tym, jak działa dziecięca wyobraźnia. Autorowi wystarczyły do tego białe kartki i kółka w trzech kolorach. I choć wydawałoby się, że taka książka nie będzie dla dzieci ciekawa, jest zupełnie odwrotnie. Niby zwykłe kropki, ale… Ile one dają radości 😉 Podczas zabawy dziecko ma wrażenie, że wykonywane przez niego czynności sprawiają, że kropki się poruszają czy zamieniają miejscami. I coś w tym chyba jest, choć my dorośli możemy tego nie dostrzec, bo nasza wyobraźnia jest o wiele słabsza. A dziecko? Ono widzi wszystko. „Naciśnij mnie”, to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka liczenia, rozróżniania kolorów oraz prawej i lewej strony. Kropkami potrząsamy, dmuchamy, obracamy, naciskamy. Prosto, a jednak dzieje się tu naprawdę wiele.

Porysuj mnie, to kolejna książka tego samego autora. Tu również dziecko może się świetnie bawić, puścić wodze fantazji i rysować, kolorować, bazgrać i ozdabiać najróżniejsze kropki. Znajdziecie tu aż 140 stron fantastycznej zabawy. Dziecko musi wykonywać zadania zgodnie z krótkimi poleceniami, które są tylko wskazówką, nie ograniczają dziecka, a pobudzają jego wyobraźnię. Raz trzeba namalować małą kropeczkę, raz wielką kropę, innym razem dużo małych kropek, kolejnym razem uzupełnić stos kropek lub je udekorować. Świat kropek może być naprawdę ciekawy 😉

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz