Mała Japonia w Przesiece – pomysł na wycieczkę

Dolny Śląsk jest piękny. Tu nie brakuje wyjątkowych miejsc. Jednym z nich jest Ogród Japoński Siruwia, tzw. Mała Japonia. Gdzie ją znajdziecie? Co można zobaczyć w tym wyjątkowym ogrodzie? Czy warto wybrać się tam z dziećmi?

Gdzie znajdziemy Ogród Japoński Siruwia (Mała Japonia)?

Mała Japonia, to piękny ogród, który urzeknie każdego. To idealne miejsce na spacer w letni, słoneczny dzień. Mała Japonia znajduje się niedaleko Karpacza, w miejscowości Przesieka i jest uważana za jedną z bardziej niezwykłych atrakcji turystycznych Karkonoszy. Taka dobra lokalizacja sprawia, że łatwo ją wpisać w plan wycieczkowy, jadąc w kierunku innych turystycznych lokalizacji.

Wycieczka po ogrodzie

Mała Japonia to najwyżej położony ogród japoński w Polsce (600 m n.p.m.). Chlubą ogrodu jest wspaniałą kolekcja różaneczników – około 3000 krzewów w ponad 80 odmianach. Na zwiedzanie ogrodu warto przeznaczyć 2 godziny, choć czas jaki tam możemy spędzić jest nieograniczony. Kupujemy bilet i… podziwiamy, odpoczywamy, miło spędzamy czas. W Małej Japonii zobaczymy setki orientalnych krzewów, unikalne drzewka Bonsai, a nawet kolekcję japońskich zbroi znajdującą się w muzeum. To wyjątkowe miejsce pozwoli nam poczuć atmosferę Kraju Kwitnącej Wiśni. Zachwycić się pięknem przyrody i odpocząć. Na terenie ogrodu znajduje się nawet kawiarenka z napojami oraz słodyczami prosto z Japonii oraz różne słodkości na bazie japońskiej herbaty.

Więcej o Małej Japoni przeczytacie tutaj: malajaponia.pl

Atrakcje dla dzieci – najwyższy plac zabaw na Dolnym Śląsku

Mała Japonia jest też dobrym miejscem na wycieczkę z dziećmi. Spacerując po pięknym ogrodzie w pewnym momencie dochodzimy do… wspaniałego parku zabaw. Dzieciaki będę szczęśliwe 🙂 Ponad 10-metrowe zjeżdżalnie, linowe wieże wspinaczkowe, 9 zjeżdżalni, leżaki i plaża pełna białego piasku. Ten niezwykły park zabaw położony jest w przepięknym lesie a patronuje mu Liczyrzepa – legendarny Duch Gór Karkonoszy.

Czy znacie inne tego typu miejsca na Dolnym Śląsku? A może wiecie jakie fajne atrakcje w pobliżu Małej Japonii warto zwiedzić?

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz