Księżniczka Danielle Steel – recenzja

Dziś kilka słów o książce Danielle Steel  ”Księżniczka” z popularnej księgarni internetowej. Danielle Steel jest znaną pisarką niemal na całym świecie, a jej powieści wciąż cieszą się nie gasnącą popularnością. Nic w tym dziwnego, bo autorka ma naprawdę lekkie pióro, a jej powieści czyta się często jednym tchem. Jak było tym razem? Czy książka przypadła mi do gustu?

Fabuła osadzona w realiach drugiej wojny światowej w Anglii. Poznajemy Charlotte – młodziutką córkę pary królewskiej, której sielankowe życie przerywa wojenny czas. Para królewska, chcąc chronić córkę, wysyła ją na wieś do szlacheckiej rodziny w hrabstwie Yorkshire, gdzie musi ukrywać swoją prawdziwą tożsamość. Początkowo Charlotte jest oczywiście niezadowolona z całej sytuacji, jednak z czasem nowe otoczenia okazuje się fascynujące. Wszystko jest nowe, ciekawe, dodatkowo w jej sercu rodzi się uczucie…

Powieści Danielle Steel wyróżnia lekkość pióra, którą widać i w tym przypadku. Całość spokojnie można przeczytać w jeden wieczór. Od razu napiszę, że powieść ta spodoba się raczej osobą, które szukają czegoś niewymagającego, lekkiego, co oderwie ich od szarej rzeczywistości.

”Książniczka” Danielle Steel ma coś z baśni, momentami jest nawet lekko cukierkowa. Nie będę tu zdradzać za wielu szczegółów, jednak napiszę tylko, że po przeczytaniu opisu książki miałam inne wyobrażenia o tym w jakim kierunku będą szły wątki. W końcu miały być to czasy II wojny światowej. Jednak autorka skierowała historię w ciut inną stronę… Czy było to złe? Tego bym nie powiedziała. Książka Danielle Stelle trafiła w moje ręce akurat w takim czasie, gdy coś lekkiego, ciut nierealistycznego było dla mnie tym czego akurat potrzebowałam. Czy czytając ją w innych okolicznościach miałabym takie same zdanie? Być może nie.

Jednak nawet teraz mam pewne ”ale” – zbyt szybkie rozwiązywanie niektórych wątków czy też błyskawiczne uśmiercanie niektórych bohaterów. Kiedy zaczynałam ich poznawać, kilka kartek dalej… już ich nie było. To wprowadzało lekki chaos i nie przypadło mi do gustu.

Podsumowując. Jeśli szukacie czegoś lekkiego  na jeden lub dwa wieczory, uwielbiacie styl w jakim pisze Danielle Steel, to nowości z księgarni Taniaksiazka.pl powinna przypaść wam do gustu. Jeśli jednak chcielibyście czegoś bardziej wymagającego, szukacie czegoś co wpisuje się w tematykę II wojny światowej, to być może ta propozycja was rozczaruje. Wszystko jest zawsze kwestią gustu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz