Kilka słów o pozycjonowaniu stron www

Pozycjonowanie stron

Każdy kto chce zaistnieć w Internecie, kto podchodzi poważnie do prowadzenie strony (bez względu na jej tematykę) powinien wiedzieć czym jest pozycjonowanie stron www. Pozycjonowanie stron, to pokrótce działanie mające na celu zwiększenie widoczności stron internetowych w wynikach wyszukiwania. Najprościej ujmując temat wpisując w wyszukiwarce Google dowolne hasło otrzymujemy listę stron internetowych, które są przez wyszukiwarkę uznane jako najlepiej pasujące do danego hasła. Ale co zrobić, aby znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania pod konkretnymi fazami kluczowymi?

Przede wszystkim należy zadbać o:

  • odpowiednią optymalizację kodu HTML strony
  • optymalizacja treści na stronie (umieszczenie ważnych słów kluczowych, ustawienie właściwych nagłówków)
  • usprawnienie funkcjonowania własnej strony pod względem technicznym (tu mam na myśli brak błędów na stronie, szybkość ładowania strony)
  • ustalenie odpowiedniej struktury strony (podzielenie informacji zamieszczonych w serwisie na odpowiednie podstrony)
  • ważne jest również, aby strona wyświetlała się poprawnie na urządzeniach mobilnych
  • zdobywanie linków z innych stron (np. publikacja artykułów, katalogi firm sponsorowanych, współpraca z innymi portalami, marketing szeptany)

To wyłącznie kilka punktów z naprawdę długiej listy zadań, która towarzyszy procesowi pozycjonowania stron. O część z nich możemy zadbać sami. Jednak moim zdaniem profesjonalne pozycjonowanie stron to naprawdę trudny proces składający się z wielu elementów i często, aby osiągnąć pożądany efekt warto poprosić o pomoc specjalistów z tej dzieciny, np. https://www.inseo.pl/ Wszystko zależy też oczywiście od tego jak podchodzimy do naszej strony.

A jak jest u Was? Staracie się sami wpłynąć na lepszą pozycję swojej strony? Działacie ze specjalistami z tej dzieciny? Czy jednak proces pozycjonowania stron jest nadal dla was obcy?

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz