Kalosze dziecięce, to jesienna podstawa!

Dzieci uwielbiają się bawić na dworzu. Dla nich nie jest ważne czy świeci słońce, czy pada deszcz. Każda okazja do zabawy jest idealna. A jesienne kałuże… Ich po prostu nie sposób nie ominąć, o czym wie każdy rodzic 😉 Mój synek znajdzie i wejdzie w każdą kałużę 😉 Dlatego dziecięce kalosze, to u nas podstawa.

Jak dobrać kalosze dla dziecka?

Wybierając kalosze dla dziecka należy dobrać odpowiedni rozmiar. Niezwykle ważne jest, aby dziecko miało w nich około 15 mm “luzu” w palcach, ale nie więcej, by nie traciło stabilności. Mała stopka musi czuć się w kaloszach komfortowo, to podstawa udanej zabawy 😉 Ponadto dziecięce kalosze powinny być też lekkie i miękkie.

Jakie kalosze dla dziecka wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele typów kaloszy dziecięcych – kalosze krótkie, do kostek i długie do połowy łydki, ocieplane i nieocieplane, a także zakończone sznurówką, której zawiązanie zabezpiecza przed wlaniem się wody do cholewki. Ja jednak szukałam czegoś wyjątkowo miękkiego i naprawdę wygodnego. I znalazłam – kalosze DRUPPIES!

Dlaczego kalosze DRUPPIES?

W naszej zerówce kalosze, to obowiązek. Dzieci często wychodzą na place zabaw. Domyślacie się zapewne jak wyglądałyby ich buciki po powrocie z takiego placu, gdy dzień wcześniej padał deszcz. Ja się nie muszę domyślać 😉 (mam wspomnienia, gdy do zerówki chodziła córeczka). Teraz co prawda miałam w domu kalosze dla synka, ale niestety nóżka rośnie mu w zastraszającym tempie. Więc zaczęłam szukać… Sklepowe kalosze okazały się niewygodne dla mojego malucha. Na szczęście są też sklepy online jak Urwisek Lisek.

Znalazłam tam kalosze holenderskiej marki DRUPPIES wykonane w 100% z naturalnej gumy z bawełnianą podszewką. Nie byłabym sobą, gdybym przed zamówieniem nie zasięgnęła języka na temat tego produktu. Ma je moja znajoma mieszkająca za granicą, mająca sporą gromadkę pociech (czwórka maluchów) i jest bardzo zadowolona. Kalosze są miękkie, wygodne, nie robią odcisków i oczywiście doskonale chronią przed wodą. Dodatkową zaletą jest wyjmowana wkładka i antypoślizgowa podeszwa.

No i te kolory 🙂 Kalosze DRUPPIES! występują w barwach odpowiednich dla chłopców i dziewczynek.

Jak to jest z tymi rozmiarami?

Kalosze DRUPPIES! występują od rozmiaru 20 do 27, co odpowiada poszczególnym centymetrom. Zanim zamówicie kalosze dokładnie sprawdźcie jaki rozmiar będzie odpowiedni dla waszego dziecka.

  • Rozmiar 20 – 13,0 cm

  • Rozmiar 21 – 13,6 cm

  • Rozmiar 22 – 14,4 cm

  • Rozmiar 23 – 15,1 cm

  • Rozmiar 24 – 15,7 cm

  • Rozmiar 25 – 16,4 cm

  • Rozmiar 26 – 16,9 cm

  • Rozmiar 27 – 17,5 cm

Wyobrażacie sobie jesienne lub wiosenne dni bez kaloszy? Ja nie. Moje maluchy kochają spacery, a takie kalosze zapewniają im wygodę, a mi spokój 😉 Kalosze doskonale sprawdzają się podczas deszczu i bezpośrednio po nim – gdy maluchy dużo chodzą po kałużach. Są też idealne podczas jesiennych wypraw do lasu. Doskonale chronią przed przemoczeniem podczas spaceru po wilgotnej trawie, wędrówkach po kałużach i co najważniejsze – pozwalają bawić się bez ograniczeń!

Print Friendly, PDF & Email

One comment

Dodaj komentarz