Jaką drabinę kupić? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Trudno wyobrazić sobie remont czy generalne porządki bez drabiny. A to coś trzeba zawiesić, a to ściągnąć. Drabina będzie niezbędna podczas malowania, wieszania nowych żyrandoli i innych czynności. Jak wybrać odpowiednią? Czym kierować się podczas zakupów?

Wybór odpowiedniego modelu drabiny jest niezwykle ważny. Gwarantuje on nasze bezpieczeństwo podczas wykonywania różnych czynności. W takich sklepach, jak https://sklep.drabiny.info/ znajdziemy najróżniejsze drabiny. Która będzie najlepsza? Czym kierować się podczas jej wyboru?

Po pierwsze cel

Cel jest podstawowym kryterium przy wyborze drabiny. Inna drabina nadaje się do codziennych domowych czynności, inna do prac budowlanych, a jeszcze inna sprawdzi się w naszym ogrodzie.

Z jakiego materiału wykonane są drabiny?

W sklepach dostępne są najróżniejsze drabiny. Znajdziemy drabiny drewniane, drabiny stalowe, drabiny aluminiowe, drabiny z tworzywa sztucznego, a nawet drabiny z włókna szklanego.

  • Drabiny stalowe są idealne podczas prac remontowych. Mocne, wytrzymała, stabilna drabina z pewnością się tu sprawdzi. Ich jedyną wadą wydaje się być waga. Niestety drabiny stalowe są dość ciężkie.
  • Drabiny aluminiowe to drabiny, które najczęściej można spotkać w mieszkaniach. Są lekkie, a przy tym odporne na uszkodzenia. Można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Dostępne są w różnych rozmiarach, przez co można znaleźć nawet takie, które sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Idealne podczas porządków czy takich domowych czynności jak wieszanie firanek. Drabiny aluminiowe sprawdzają się też podczas remontu.
  • Drabiny drewniane doskonale sprawdzają się podczas wszelkich prac wykonywanych na zewnątrz, np. podczas prac w ogrodzie. Nie są to jednak drabiny, które wybierane są do prac w mieszkaniu.
  • Drabiny z tworzywa sztucznego najczęściej występują w biurach. Są to drabiny niewielkie, często tylko kilkustopniowe.
  • Drabiny z włókna szklanego cechuje wytrzymałość i lekkość. Idealnie sprawdzają się w codziennych domowych czynnościach czy podczas remontu. Ich jedyną wadą wydaje się być dość wysoka cena.

Rodzaj drabiny

Cel, materiał, ale też rodzaj. Mamy do wyboru:

  • Drabiny wolnostojące jednostronne i drabiny wolnostojące dwustronne – pierwszy rodzaj będzie idealny do prac domowych.
  • Drabiny przystawne występujące w wersji jedno-, dwu- lub trzyelementowej – idealne podczas prac na wysokościach.
  • Drabiny przegubowe – te raczej wykorzystywane są przez firmy budowlane.

To dość ogólny podział. Ale co wybrać do domu? W roli drabiny domowej najlepiej sprawdzają się niewysokie modele wolnostojące z wygodną platformą roboczą oraz wysokim pałąkiem bezpieczeństwa. Taka drabinka jest bezpieczna, pozwoli dosięgnąć do wyższych półek, zmienić żarówkę. Z łatwością ją też schowamy. Najlepiej by były to drabiny wykonane z lekkiego tworzywa, co ułatwia ich przenoszenie.

To, jaką wybierzemy drabinę, zależy od naszych potrzeb, dostępnego miejsca i budżetu. Czy będziemy ją używać np. tylko podczas domowych porządków, czy też zamierzamy wykorzystać ją podczas remontu? Inna drabina sprawdzi się wewnątrz, a inna na zewnątrz. Inną drabinę wybiorą mieszkańcy bloku, którzy mają ograniczoną ilość miejsca na jej przechowywanie, a inną osoby posiadające dom jednorodzinny. Wybór drabiny tak jak i innego produktu, choć wydaje się łatwy, zawsze należy dobrze przemyśleć.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz