Jak zwrócić lub wymienić towar bez wychodzenia z domu?

Zakupy. W obecnych czasach, ta czynność stała się jeszcze łatwiejsza. Możemy ich dokonać nawet nie wychodząc z domu. Kilka kliknięć i… to co nam się podoba za kilka dni może być naszą własnością. Ale co jeśli nie jesteśmy zadowoleni z zakupów. Czy Wam też zdarzyło się, że bluzka czy strój kąpielowy wyglądający wspaniale na zdjęciu niestety na Was nie pasują lub po prostu w dziennym świetle nie wydają się Wam być już tak piękne jak na zdjęciu? A może tak jak moja koleżanka zamówiliście buty do wspinaczki dla całej rodziny, po czym okazało się, że … rozmairówka podana na stronie to nieporozumienie? Co wtedy zrobić?

Wystarczy skorzystać z serwisu zwracam.pl Za jego pośrednictwem w prosty sposób możecie:

  • zwrócić towar zakupiony w sklepie,
  • zwrócić towar zakupiony przez Internet, a nawet ten zakupiony przez Allegro
  • możecie również dokonać wymiany zakupionego towaru

Ogromną zaletą serwisu jest możliwość sprawdzenia tego czy zwrot lub wymiana nadal nam przysługuje (ile zostało nam dni). Wystarczy, że podamy datę zakupu. A serwis sprawdzi zarówno czas, przysługujący nam na zwrot paczki, jak i warunki zwrotu, adres sklepu oraz wszelkie informacje niezbędne do dokonania zwrotu.

Co dalej? Wystarczy, że skorzystacie z formularza zwrotu towaru. Proste i naprawdę intuicyjne narzędzie, dzięki któremu dokonacie zwrotu lub wymiany towaru (w zależności od potrzeb). Wystarczy wypełnić formularz, a na podstawie podanych przez nas danych wygenerowany zostanie dokument. Potem zostaje już tylko wydrukowanie dokumentu i dołączenie go do zwracanej przesyłki. Prawda, że proste. Co ważne, serwis pozwala również na przesłanie sprzedającemu oświadczenia o odstąpieniu od umowy (wygodnie i szybko, poprzez e-mail).

Wypełniając formularz zwrotu towaru zakupionego przez Internet możemy zamówić od razu kuriera, który odbierze naszą przesyłkę z domu, a nawet miejsca naszej pracy (wszystko dla naszej wygody). Można również nadać paczkę w jednym z ponad 150 punktów platformy wysyłkowej Epaka.pl.

Cały proces zwrotu jak dla mnie jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Nie trzeba sprawdzać przepisów, samemu tworzyć dokumentów od podstaw, zamawiać osobno kuriera lub biegać na pocztę. Wszystko w jednym miejscu dosłownie po kilku kliknięciach w klawiaturę. Myślę, że naprawdę warto zajrzeć na zwracam.pl i zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. Ja bardzo cenię takie ułatwienia 😉

A Wam jak często zdarza się kupić coś nietrafionego?

Print Friendly, PDF & Email

2 comments

Dodaj komentarz