Jak dbać o skórę zimą?

Zima to szczególny czas. Mróz, chłodny wiatr, a nawet promieniowanie słoneczne nie są korzystne dla naszej skóry. Naturalna warstwa lipidowa nie działa już tak efektywnie jak w innych porach roku. Wszystko powoduje szybkie wysuszanie skóry i niechciane problemy skórne. Stosując odpowiednio dobraną pielęgnację można poprawić kondycję skóry, pomóc jej się zregenerować i wzmocnić jej barierę ochronną.

Jakich kosmetyków używać zimą?

Warunki atmosferyczne panujące zimą mogą naruszyć naturalną barierę hydrolipidową skóry, powodując szereg nieprzyjemnych dolegliwości, jak swędzenie, pieczenie i przesuszanie. Dlatego tak ważne jest wspomaganie naszej skóry poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Kosmetyki te powinny zawierać składniki nawilżające, odżywcze i regeneracyjne. Dobrze dobrany krem nie tylko niweluje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia czy pieczenia skóry, ale też pomaga zachować zdrową i promienną skórę. Pamiętajmy przy tym, że nie tylko mróz czy wiatr są groźne dla naszej cery zimą. Niekorzystne są również wahania temperatury czy ogrzewanie w domach. Skóra musi być odpowiednio zabezpieczona. Szukając produktów na zimę warto przede wszystkim zwrócić uwagę na te, które mają w składzie pantenol, alantoinę, glicerynę czy kwas hialuronowy. Duży wybór takich kosmetyków oferuje np. drogeria internetowa Wispol 

Chroń nie tylko skórę twarzy

Zimą należy dbać nie tylko o skórę twarzy. Warto też zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do ochrony ust czy kremy do rąk. Wybierając pomadki i balsamy do ust trzeba pamiętać, że powinny one natłuścić, nawilżyć i złagodzić skutki negatywnego działania warunków atmosferycznych. Dlatego warto sięgać po pomadki, które w składzie mają m.in. olej rycynowy, masło shea, wosk pszczeli czy olej z oliwek. Składniki te tworzą na powierzchni ust filtr ochronny, który skutecznie zabezpiecza usta przed utratą wilgoci i jednocześnie je natłuszcza.

Zimowe słońce, a nasza cera

Czy kremy z filtrem powinno się stosować zimą? Okazuje się, że tak. O ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych nie powinno się zapominać nigdy. Choć temperatury zimą są niższe, a dni krótsze, to wciąż jesteśmy narażeni na szkodliwe szkodliwe promienie UV. Śnieg i lód dodatkowo mogą odbijać promienie, co zwiększa narażenie na nie. Dlatego ważne jest by wybierając się na spacer czy w góry nie zapominać o filtrach. Na co dzień można stosować kremy o niższych SPF, np. 15-20 SPF, a na wycieczkę w góry czy zjazdy na nartach warto sięgnąć po wyższe filtry.

*artykuł we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz