Gra Dobble Connect Rebel – recenzja

Szukacie gry idealnej na wakacyjne wyjazdy lub deszczową nudę? Wraz z moimi maluchami polecam wam grę Dobble Connect Rebel. Proste zasady, świetna zabawa.

Dlaczego gra Dubble Connect Rebel?

Moja córka uwielbia klasyczną wersję Dubble. Zaczęło się od tego, że grała w nią w szkole na różnych zastępstwach. Tak się wciągnęła, że nie było dnia, by nie prosiła mnie o jej zakup. Dlatego, gdy zobaczyłam Dobble Connect Rebel w księgarni TaniaKsiazka.pl pomyślałam sobie, że to będzie świetna gra na lato. Oczywiście Dobble Connect różni się od oryginału o którym mówiła córeczka. To to nowa odsłona tej popularnej gry. Odsłona, która skradła nasze serca, bo bawimy się przy niej świetnie.

Jak grać w Dubble Connect?

To świetna gra na spostrzegawczość i refleks. Grać może w nią od 2 do 8 graczy. Naszym celem jest ułożenie 4 kart w swoim kolorze tak, by tworzyły nieprzerwaną linię – poziomą, pionową lub na skos. Aby dołożyć kolejną kartę do wzoru, musimy znaleźć wspólny symbol, łączący ją z jedną z kart, do której chcemy ją przyłączyć. Zasada jest jedna – „Kto pierwszy, ten lepszy!”. To chyba w tej grze moje dzieci kochają najbardziej. Jak w nią gramy to w domu czy na działce jest naprawdę głośno 😉

Dużą zaletą jest też oprawa graficzna. Kolorowe karty aż cieszą oczy. Ale uwaga nie jest tak łatwo jak mogłoby się wydawać. Obrazki na kartach są różnej wielkości, odwrócone i otoczone innymi grafikami. Tu potrzeba dużej spostrzegawczości i refleksu. To kolejna świetna gra z księgarni TaniaKsiazka.pl, którą warto mieć zawsze przy sobie. My na pewno spakujemy ją, gdy będziemy wyjeżdżać nad morze.

Polecamy!

Wpis we współpracy z TaniaKsiazka.pl /testowanie produktu/

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz