Ekspres ciśnieniowy do 3000 zł – ranking

Chcesz zaczynać dzień od filiżanki ulubionej kawy? Wybierz odpowiedni ekspres! Lepiej zdecydować się na model kolbowy czy ciśnieniowy automatyczny? Zobacz czym się różnią i który będzie najlepszym zakupem w budżecie do 3000 zł!

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Szukając odpowiedniego ekspresu do kawy, możesz spotkać się z różnymi rodzajami sprzętu. Upewnij się, że wiesz, czego szukasz! Urządzenia możesz podzielić na ekspresy przelewowe lub ciśnieniowe. Te ostatnie zaś na: kolbowe i automatyczne. Do ekspresów ciśnieniowych zalicza się również urządzenia na kapsułki.

Jeśli zależy ci na szerokiej gamie przygotowywanych napojów, ekspres ciśnieniowy będzie udanym zakupem. Zastanawiasz się, czy lepiej zainwestować w model kolbowy czy automatyczny? To już zależy od tego, jak często przygotowujesz kawę, jaką masz na jej temat wiedzę i jaką kwotę planujesz przeznaczyć na urządzenie. Nie bez znaczenia jest też sposób aranżacji twojej kuchni i to, jaką ilością miejsca na blacie dysponujesz.

Ekspresy kolbowe są mniejsze i tańsze niż automatyczne. Bez problemu zmieszczą się w aneksie kuchennym w kawalerce. Wymagają jednak większego zaangażowania użytkownika w przygotowanie napoju. Pamiętaj o tym, że aromatyczne espresso przygotowujesz tutaj ze zmielonych ziaren – musisz to zrobić wcześniej w młynku elektrycznym lub skorzystać z gotowej kawy mielonej. Koneserzy kawy docenią wpływ na każdy etap przygotowania napoju – masz większą kontrolę nad tym, jak będzie on finalnie smakował.

Na przeciwnym biegunie jest ekspres ciśnieniowy automatyczny. Tam wystarczy wcisnąć jeden, maksymalnie kilka przycisków, by móc cieszyć się ulubionym cappuccino lub caffe latte. Producenci prześcigają się w szerokiej ofercie napojów przygotowywanych automatycznie. Jeśli lubisz od czasu do czasu spróbować nowych smaków, nie ograniczaj się tylko do podstawowych kaw. Miej jednak na względzie, że im więcej opcji przygotowywanych automatycznie, tym zwykle sprzęt będzie droższy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekspres ciśnieniowy?

Mając ustalony budżet, łatwiej porównywać poszczególne modele. Zobacz, które aspekty trzeba uważnie przeanalizować, by być zadowolonym z zakupu! Nie pomijaj takich kwestii, jak:

 • automatycznie przygotowywane kawy;
 • ciśnienie;
 • pojemność zbiorników – w tym zbiornika na wodę;
 • łatwe sterowanie;
 • generowany hałas;
 • wygodny system spieniania mleka;
 • możliwość regulacji wysokości dozownika;
 • konserwacja urządzenia;
 • design sprzętu.

Budżet do 3000 zł pozwoli ci kupić jeden z dobrze ocenianych modeli uznanych producentów. Zobacz, jakie sprzęty warto wziąć pod uwagę!

Najlepsze modele ekspresów do 3000 zł!

Zobacz, jakie modele do 3000 zł warto kupić, gdy szukasz najlepszego ekspresu ciśnieniowego. Wszystkie to urządzenia automatyczne, dzięki którym łatwo przygotujesz ulubiony napój!

 • PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50 – świetnie oceniany model z dopracowanym systemem spieniania mleka. Nie musisz podłączać żadnych rurek, a pojemnik jest łatwy w obsłudze i nie sprawia problemu z utrzymaniem czystości. Automatycznie przygotujesz americano, cappuccino, espresso, latte macchiato. Funkcja Moja Kawa pozwoli dostosować napój do twoich preferencji!
 • DE LONGHI Dinamica ECAM 350.55 B – cieszący się ogromną popularnością ekspres, dzięki któremu automatycznie przygotujesz takie napoje, jak: caffe latte, cappuccino, espresso. Docenisz wygodny w obsłudze ekran LCD, oraz opcję „Moja kawa”, dzięki której dopasujesz napoje do swoich upodobań.
 • SAECO GranAroma SM6580/20 – zbierający bardzo dobre recenzje model, który pozwoli ci przygotować wiele zróżnicowanych napojów, takich jak: americano, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, espresso, espresso macchiato, ristretto. Możesz wybrać swój profil smakowy CoffeeMaestro, korzystając z trzech zapisanych możliwości – Delicato, Intenso oraz Forte. Wszystko po to, by cieszyć się aromatyczną kawą dokładnie tak, jak lubisz! Dzięki technologii LatteDuo przygotujesz dwie kawy mleczne w tym samym czasie.

Sprawdź najlepsze ekspresy ciśnieniowe do kawy w sklepie MediaMarkt i wybierz model, który pozwoli ci cieszyć się ulubionym napojem zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę! Sprawdź recenzje użytkowników, by dowiedzieć się, jak model, który wpadł ci w oko, sprawdza się w praktyce.

*artykuł sponsorowany

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz