Dziewczyna z Neapolu Lucinda Riley – recenzja

Dziewczyna z Neapolu” Lucindy Riley to powieść o spełnianiu marzeń, miłości, wielkim poświęceniu, zdradzie i wybaczaniu.  To powieść, w której znajdziecie praktycznie wszystko.

Zarys fabuły

Włoszka Rosanna Menici to światowej sławy solistka słynnej mediolańskiej opery, La Scali. Jej życie nie jest usłane różami. Trudy kariery, miłość… To właśnie przez miłość pisze pamiętnik dla syna, w którym stara się wyjaśnić trudne uczucie, jakie łączyło ją z jego ojcem. Uczucie, które towarzyszyło jej od młodych lat i które wybuchło w pełni, gdy jako dorosła kobieta przekroczyła próg mediolańskiej opery. Rosanna musiała się zmierzyć nie tylko z presją wywieraną na artystów, ale też z trudnym charakterem Roberta, którego mimo lat nie przestała kochać. Tylko czy Robert jest tego wart? Czy dla miłości do niego warto poświęcić całe swoje życie? O tym przeczytacie w książce. W książce, która pokazuje też trudy operowych śpiewaków, wyrzeczeń i pogoni za marzeniami.

Lucindy Riley serwuje nam spory miks. Mamy tu miłość, mamy marzenia, walkę o sukces, zdrady, tajemnice, toksyczne relacje i bolesne decyzje. Niektóre wątki są bardziej udane, inne mniej. Czasem może denerwować zachowanie głównej bohaterki, innym razem zaskakuje dobrze napisana postać drugoplanowa. Książka ma swoje plusy i minusy. Jednak całość czyta się na tyle lekko i szybko, że ogólny odbiór jest pozytywny. Takie bestsellery z księgarni TaniaKsiazka.pl to dobry wybór na wolny weekend.

 

*wpis we współpracy z TaniaKsiazka.pl /recenzja książki/

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz