Dlaczego warto kupić meble na wymiar?

Wiele osób urządzając swój dom czy choćby jedno pomieszczenia zastanawia się jakie meble wybrać. Do wyboru mamy meble modułowe lub meble na wymiar. Ta druga opcja do niedawna “odstraszała” wielu klientów, bo kojarzyła się z czymś drogim i zarezerwowanym wyłącznie do kuchni. Dziś jest już inaczej. Meble na wymiar nie są na wyciągnięcie ręki wyłącznie jednostek. Są one bardziej przystępne i możemy je zamówić nie tylko do kuchni. Teraz wymarzone meble mogą znaleźć się też w sypialni, biurze czy pokoju dziecięcym. Dlaczego meble na wymiar są coraz częściej wybierane? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Meble dopasowane do potrzeb

Wybierając meble na wymiar często spotykamy się z określeniem, że są to meble dopasowane do naszych potrzeb. I jest to jak najbardziej trafne. W przypadku takich mebli możemy wybrać praktycznie wszystko. Wymiar, materia z jakiego są wykonane, kolor mebli, ich wykończenia, systemy zamykania szafek, ilość półek, szuflad itd. Firmy takie jak, np. zbyszynskimeble.pl/meble-na-wymiar/ mogą wykonać meble naszych marzeń. Wystarczy określić nasze wymagania. Co bardzo ważne – są to meble na wymiar, więc możemy wypełnić nimi każdą przestrzeń, nawet tą bardzo wymagającą. 

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Meble pod wymiar idealnie nadają się np. do pomieszczeń ze skosami lub bardzo małych, gdzie liczy się dobra organizacja i odpowiednie wykorzystanie każdego centymetra. To też świetny sposób na to, by wykorzystać każdą przestrzeń w domu. Dzięki nim można zagospodarować np. miejsca pod schodami lub dziwne, niewymiarowe wnęki. 

Niepowtarzalne wnętrze

Meble na wymiar są idealne dla osób, które chcą się wyróżniać. Takie meble są odzwierciedleniem naszych osobistych preferencji w zakresie stylu i estetyki. Są niepowtarzalne. Na pewno żaden sąsiad czy znajomy nie będzie miał w swoim domu takich samych mebli. 

Meble na wymiar, a wyposażenie

Kupując gotowe meble w sklepie nie mamy aż takiego wyboru. Szafki ze standardową ilością półek, kilka szuflad, jeden drążek w garderobie. W przypadku mebli na zamówienie możemy dowolnie wybierać wyposażenie. Nasza szafa może mieć więcej półek, drążków, a nawet być wyposażona w różne mechanizmy, które ułatwią korzystanie i przechowywanie ubrań. 

Oszczędność czasu i kompleksowa usługa

Meble na wymiar nie wymagają od nas samodzielnego montażu. Wszystkim zajmują się specjaliści. My oszczędzamy przy tym czas i “nerwy”, które niejednokrotnie traci się podczas składania czy montowania gotowych zestawów ze sklepu. Wiele firm oferuje też kompleksową usługę, która obejmuje np. nie tylko wykonanie mebli do kuchni, ale też zakup, dostawę i montaż wybranego sprzętu AGD. 

Czy meble na wymiar mają wady?

Oczywiście. Każdy rozwiązanie ma jakieś wady. Dla jednym będzie to cena. Indywidualny projekt będzie drożdży niż coś gotowego co znajdziemy w sklepie. Na cenę wpływ też ma użyty materiał, wymiar itd. Meble takie mają też inne wady. W przypadku przeprowadzki nie będą pasować do innych pomieszczeń, ciężej je przestawić itd. Dlatego meble te nie są odpowiednie dla osób, które kochają zmiany i często robią różne przemeblowania.

*wpis we współpracy

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz