Dlaczego pary się rozstają?

„I żyli długo i szczęśliwie”. Tak kończą się wszystkie bajki. O takim życiu każdy marzy. Niestety życie to nie bajka. Wielka miłość, ciągle razem, aż tu nagle wszystko się zmienia. Dlaczego pary się rozstają? Powodów jest niestety wiele.

Wygaśnięcie uczucia

Z różnych badań wynika, że najczęstszym powodem rozstania jest po prostu wygaśnięcie uczucia, które ich połączyło. Niestety często tak bywa, że jedna ze stron uświadamia sobie, że już nie kocha swojej drugiej połówki, z którą miała spędzić całe życie. Miłość to jedno. W związku powinno być jednak o wiele więcej uczuć. Tu powinna być też przyjaźń, zrozumienie, bliskość. Dlatego należy o to dbać.

Problemy finansowe

W obecnych czasach problemy finansowe niestety psują wiele związków. Oczywiście są one tak naprawdę jedynie czynnikiem zapalnym. Jeśli kochamy i ufamy sobie nawzajem, to poradzimy sobie nawet w najcięższych sytuacjach.

Niewierność

Niewierność jednego z partnerów to niestety częsta przyczyna rozstania. Dla większości ludzi zdrada jest niewybaczalna i definitywnie kończy dany związek.

Kłamstwa i oszustwa

Związek powinien opierać się na zaufaniu. Ciągłe kłamstwa, oszustwa nie są podstawą udanej relacji.

Nadmierna zazdrość

Odrobina zazdrości nikomu nie zaszkodzi. Jednak nadmierna zazdrość jest już sporym problemem. Jeżeli partner obraża się o wszystko, wypomina wyjścia z przyjaciółmi, widzi w każdym wyjściu potencjalną zdradę, to może to doprowadzić do rozstania. Nikt nie chce być tak osaczany. Poza tym nadmierna zazdrość pokazuje brak zaufania, a to przecież podstawa udanego związku.

Brak zainteresowania drugą osobą

Brak zainteresowania to kolejny powód z jakiego pary się rozstają. Jednak z osób w pewnym momencie zaczyna się czuć „niewidzialna”, samotna i traktowana przez partnera jak powietrze. O związek trzeba dbać. Rozmowa, wspólne chwile, przytulenie, wsparcie, to wszystko jest potrzebne. Jeżeli jedna ze stron uważa, że po założeniu obrączki nie musi już nic, nie musi już się starać, to związek może się rozpaść.

 

Powodów rozstania jest wiele. To tylko kilka najczęstszych, które niestety kończą się rozstaniem. W przypadku małżeństw niestety słowo „to już koniec” niestety nie wystarczy. Tu konieczne jest załatwienie rozstania również od strony prawnej. Jeśli nie ma się dzieci i obie strony są zdecydowane się rozstać, sprawa jest ciut łatwiejsza. Można skorzystać z opcji rozwodu bez orzekania winy. Szczegóły np. tutaj: https://www.rozwodznia.pl/dokumenty-do-kupienia/pozew-rozwodowy-bez-orzekania-o-winie/ Jeśli są dzieci lub któraś ze stron chce walczyć, to sprawy się komplikują. Dlatego naprawdę warto dbać o związek, rozmawiać i walczyć o miłość.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz